Kućni savet - Iskustva i dileme upravnika

Naravno saljem primer (pelcer), samo na koju adresu?

Nemojte da ja sudim,ne svidja mi se ta uloga :grinning:Elem,ja mislim da morate dostaviti fakturu.Čak su nam rekli da treba na njoj da piše račun-obračun.I nema razlike izmedju prof.upravnika i upravnika kada su ove stvari u pitanju.Na osnovu čega ćete utužiti dužnika ako nema verodostojne isprave tj fakture? Faktura mora da sadrži sve elemente kao bilo koja druga.Možete je napraviti i u exelu kako je predlagao @predrags a možete uzeti i neki program koji to radi.Naravno to je onda trošak SZ.Jeftin je evioso.

može , ali je potrebna 100 postotna saglasniost, i ide preregistracija SZ na nešto drugo

Mislite na Pravila vlasnika ili…?

da na to , davno bilo kada sam čitao zakone

Hvala na odgovoru i preporuku za evioso.
Hvala i @predrags -u na poslatu tabelu.
U najgorem slucaju dostavljacemo fakturu samo problematičnom komšiji.

U procesu smo registracije novouseljene zgrade. Kako ste rešili video nadzor u zgradi? Koliko sam shvatila zabranjeno je postavljanje kamera po spratovima. Postavili bi smo kamere u ulazu, na parkingu koji nije u vlasništvu svih stanara, i na prilazu zgradi. Našla sam dosta protivrečnosti oko toga šta se sme-ne sme. Kakva su vam iskustva?

Pozdrav svima, skoro sam se uselila u novu stambenu zgradu sa 80 posebnih delova i zatekla spor stanara oko:

1. jedna grupa stanara želi da postavi ogradu sa kapijom oko cele zgrade kako nam niko ne bi prolazio preko parkinga, ulazio nepozvan na posed zgrade,da se zaštitimo od vandala itd.
  2. zatim da se na ulaz u parking postavi rampa kako bi parking koristili samo vlasnici parking mesta i ostalim stanarima da se zabrani pristup iako se na toj parking strani nalaze ulazna vrata bez stepinca za invalide.
  3. i vlasnici garažnih mesta žele da se zaključavaju vrata koja vode ka podzemnoj garaži iz zgrade i da samo vlasnici garažnih mesta imaju ključ iako se tu nalaze mnogobroje instalacije, sistemi za požar, alarm, toplotna podstanica i sve ostalo što savremene zgrade imaju (ne baratam terminologijom).
    Na koje od spomenutih zahteva komšije imaju pravo i u kom obimu?
  1. Da li je grupa stanara koja to zeli pre izricanja zele merila telesnu temperaturu?
  2. Isto pitanje?
  3. Raspolaganje prava pristupa poebnim delovima se uredjuje opsti aktom sz. Jednostavnije Skupstina stambene zajednice donosi odluku ko ima pravo da pristupi kojim yajednickim prostorijama. Ukoliko takva odluka ne postoji, svi vlasnici poaebnih elova su ravnopravni.
1 Like

Ja sam zbog toga otišao u policijsku stanicu i tražio da me primi načelnik. Gospodin mi je objasnio da sme da se snima sve što ne narušava ničiju privatnost, ulazna vrata stana i bilo kakvi prozori su veliko NO NO zbog toga.