Splavovi na rekama

U ovoj temi raspravljamo o splavovima na rekama. Pri splavovima se generički nazivaju i ugostiteljski objekti i kućice, marine, pontoni i sl. Kako bude rasprava odmicala, možemo podeliti teme u skladu sa specijalizacijom.

Grad je godine doneo i u više navrata menjao Plan mesta za postavljanje plovila na delu obale i vodnog prostora na teritoriji grada Beograda (I faza), a poslednje izmene i dopune plana su po rečima Nikole Nikodijevića donete zbog projekta “Beograd na vodi”.

Jedno vreme u planu je bio predviđen i javni konkurs koji je ustavni sud stopirao.

Članak iz "Novosti koji se bavi tematikom:

Današnji članak u “Blicu” koji se bavi ovom temom:

2 Likes

Pre neki dan sam primetio da se na jednom od najlepših delova Ušća, odmah kod MSUB na reci diže splav sa više spratova, koji će u potpunosti zaklanjati pogled na drugu obalu. Tako načičkani, jedan do drugog, ostaće na kraju da se vide samo neki krajičci pogleda na Kalemegdan, ili na zelenilo Ade na Savskom keju. (Osim naravno ako ne platite ugostitelju, onda možete da imate pogled.) Po meni bi bilo potrebno a) ograničiti visinu objekata tako da ne narušavaju pogled na drugu stranu reke i b) urediti koji procenat dužine obale može biti zauzet splavovima i na kojoj udaljenosti bi oni morali da budu.

3 Likes

To je sve pokriveno planom. Sad, pitanje je kada će se ponovo pokrenuti… Nažalost nisam mnogo optimističan. :frowning:

1 Like

oni u gradu imaju tacan presek stanja na obali i na rekama. do sada nismo uspeli da stignemo do takvih podataka.kako je rekao teh.direktor srbijavoda u neformalnom razgovoru problem im predstavljau i nelegalne izgradjene kuce i kucice preko puta 25 maja na dorcolu .tu se desava trenutno ekspanzija divljih kuca.isti primer je i od ostruznickog mosta ka progaru,krci se suma i zidaju nove kuce…za taj potez odgovorna je vp galovica za koju smo i jedva culi da postoji i njena nadleznost je jasno definisana od bloka 45 pa do progara…opet odgovor iz srbijavoda

1 Like

Skućite se na reci: https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-ostalog-stambenog-prostora/brod---stambena-ladja-novi-beograd-usce/5425598926505?sid=1522156786428

A reka zagadjena sto od kanalizacije sto od plastike. :frowning:

Селе сплавове код Газеле


Shared via Вечерње Новости Android app

Postavljanje splava tačno ispod Brankovog mosta, sa novobeogradske strane.
Priavio sam Beokomu na tviteru sa pitanjem zar je legalno da bude toliko blizu mosta, dobio odgovor da je prijava prosleđena Sek. za inspekcijske poslove, predmet: 134263-284437/2018

2 Likes

Nismo dugo pisali u ovoj temi, no situacija je ostala ne promena, uz dodatnu eskalaciju u bloku 70-45.

Posebno je bio skandalozan slučaj splavova “Cunami” koji su iako nemaju dozvole posle požara koji ih je zahvatio nastavili da rade.

Pre neki vikend sam šetao po savskom keju kod blokova 70 i 45, od Ušća do Brankovog mosta, kao i po dunavskom keju od Ušća do hotela Jugoslavije i zgrozio sam se jer je reka bukvalno oteta od nas splavovima-restoranima. Umesto da uživamo u pogledu na reku gledamo u diskutabilnu arhitekturu tih objekta, umesto da uživamo u mirisu reke, mirišemo kuhinje plovećih restorana! Šta NDVBG planira da uradi po tom pitanju?

1 Like

Odmah revizija dozvola i onda uklanjanje.