Razne vesti iz grada

Studija B više nema, ali zato ovde imamo prostor za vesti koje ne nađu svoje mesto u medijima.

Odlična tema - da li je gradu potreban tv kanal? Kakav? Sa kakvom vlasničkom strukturom? Sa kakvom uređivačkom politikom?

Ja bih rekao da bi i radio bio dosta za početak. Radio sa kratkim video postovima online.

2 Likes

Šta ćemo sa ljudima koji ne prate radio i ne koriste internet za informisanje, a kojih je više od 50%?

koliko od tih 50 posto je i ljudi koji ne prate ili nemaju pristup bilo čemu osim velikim televizijama? Mislim da bilo koja izvodljiva televizija ne počinje nužno na poziiciji koja bolje targetira upravo tih 50 posto koji su nam nedostupni. Verujem da je medij nešto što mora da se gradi, uključujući građenje publike, pre svega kroz relevantnost i neku komparativnu prednost u odnosu na ostale, a da je graditi dobru televiziju bez ogromnih resursa praktično nemoguće i početi.

Hoću da kažem, televizija koju mogu da zamislim da je moguća da “gradimo” ili želimo, neće ponuditi toj većini nešto što joj je dostupno ili dostupnije nego recimo radio+videopodcast

2 Likes

Zavrsen konkurs za sekretare i podsekretare:

ivona nam je ustolicena na 5 godina. covece.

Drastičan skok novogradnje, kupci neće da krpe http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=07&dd=25&nav_id=1286485

Novi muzej Nikole Tesle:

Нови Теслин музеј на месту старе централе

Počelo rušenje tržnog centra Kalenić, vlasnici lokala očajni

Meni je ovaj tržni centar oduvek bio simpatičan :slight_smile:
Rekao bih da je pravljenje ovog skvera jedan predizborni poklon vračarcima da omekša malo biračko telo. Pred prošle izbore su postavljali one sulude parking senzore u Njegoševoj i nove kontejnere.

Ovo smeće proziva ljude u Barajevu, a zapravo koliko čujem već nedelju dana piša neka cev ispod hipodroma. :angry:

1 Like

Ima više u temi o nenamenskom koriscenju vode:

Ideja o radiju je odlična! Možemo li imati posebnu radio-temu?
Iz iskustva govoreći, to je vrlo složen posao, ali bio bi veliki poduhvat.
Ima ljudi koji pojma nemaju šta se dešava.
Mislim da bi bilo dobro i da ove tekstove i vesti, što se plasiraju na fejsu, štampamo i lepimo po zgradama i drugim mestima.

Imam li sagovornike?

2 Likes

Sagovornici su jedan problem, ali mislim rešiv, mislim da je veći to što nije lako širiti slušalačku bazu u odnosu na one ljude koje već imamo na fb. Lepljenje je ok i relativno lako bi bilo prepakivati vesti i objave u format nekih zidnih novina, ali jedan problem je budžet za štampu, a drugi što je lepljenje dosadan i težak posao (tj. da bi bio zapravo efektan, mora da se zalepi baš puno). Svakako tema za razmišljanje.

Slušalačka baza se lakše širi od čitalačke. Zatim, radio ponavlja i podseća, a uz to, ne angažuje vas da gledate u monitore, možete raditi bilo šta drugo i slušati radio. Dalje, ako ga pojačate, vesti može čuti i komšiluk.
Sve vreme tvrdimo da IMA NAS. Može li svako od NAS sam da odštampa i da lepi bar jedan tekst nedeljno dok se ozbiljno ne razmisli o budžetu za štampu? Dosadu i težinu posla ne bih da komentarišem, ali mislim da je neophodno svakodnevno delovati šire od fejsa. Stvar je tome što se svi mi na fejsu slažemo (neću komentarisati ni ove što su poslati da se ne slažu) i to je, verovatno, najbitniji izvor. Potrebno je da oni koji nisu na fejsu dođu do informacije.

1 Like

Slažem se da nam je potreban prostor za komunikaciju i sa onima s kojima se ne slažemo ili ne razumemo, a posebno onima koji nisu na FB. Mislim da radio teško može da bude takav prostor, bar ne neki kakav bismo mogli pokrenuti, tj. internet radio na koji neko dođe jer sazna od nas. Ne vidim kako je lakše širiti slušalačku bazu za internet radio lakše nego čitalačku za našu FB stranicu.

S druge strane, mislim da radio može da posluži za dublje uvlačenje i objašnjavanje većeg broja problema koje uočavamo i principa za koje se zalažemo.

Mislim da su zidne novine koje bi svako lepio u svoj ulaz potenicjalno dobra stvar, ali pripremanje svakog izdanja nije zanemarljiva produkcija. Naravno, ako ima ljudi koji bi se ovim bavili, to bi bio super dodatak facebook postovima, newsletter-u i ostalim našim komunikacijama.

2 Likes

Mislim da radio dopire šire, lakše i brže nego FB. Ima ljudi koji nisu na FB.
Ne bi trebalo propustiti da se ta ideja ostvari.

Pripremanje novina je, naravno, veliki posao. Možda da počnemo od lepljenja sledeće Danas-kolumne isecanjem članka? Toliko možemo svi mi koji smo se pridružili da pomognemo.

Lepljenje Danas kolumne je super ideja. Mogu, ako ljudi ne skidaju, i da se lepe jedna pored druge.

Što se radia tiče, mislim da se ne razumemo, mislim da mi ni blizu nemamo kapacitet da pokrenemo fm radio, dobijemo frekvenciju itd. Ono što bi mogli je internet radio, koji se sluša online, može da ima neku količinu programa uživo i da se mogu pratiti snimci nakon toga. I to bi zahtevalo veliku količinu posla, ali bi moglo da bude ostvarivo.

4 Likes