Razne vesti iz grada

Super, lepimo!

Razumeli smo se - mislim na internet radio :slight_smile:

1 Like

Aha, ako se razumemo, super. A kako misliš da je internet radio probitačan? Znaš za neki primer domaćeg internet radia koji je uspeo da bude slušan? Ja znam za razne pokušaje i nijedan nije dostigao neku veću slušanost. Lično, imam iskustva s emisijom u polju nezavisne kulture (ok, uža je publika), koja traje 2 sata, ide jednom nedeljno i zadovoljni smo kad nas sluša 50-100 ljudi live i još 100-ak naknadno. Često je i manje, zavisno od gostiju i teme.

Za takav primer ne znam. Evo na šta mislim - mnogo više ljudi ima koji poseduju internet nego onih koji imaju profil. Samim tim bi radio učinio više jer nije nužno povezan sa FB. Uz reklamu koju bismo lepili po zgradama, banderama i stanicama, ali i po internetu, privukli bismo ljude brže i lakše da slušaju radio nego da otvore profil. (Opet predlažem da to učinimo svi mi koji smo tu, a ne na dvoje-troje ljudi.)
Osim toga, ljudi više slušaju nego što čitaju, zato što rade, sređuju kuću, umorni su i sl.

A pored svega toga, moraju vesti da se plasiraju lepljenjem (pomalo je smešno, ali je tako) za one koji nemaju internet ili su blokirani sa svih strana pogrešnim medijima.

Kultura, nažalost, i dalje ima manju slušanost od drugih sadržaja. Od svih drugih sadržaja! Zato je ne treba uzimati kao orijentir.

Umesto Beobanke pojaviće se zeleni soliter. :open_mouth:

2 Likes

kako su uspeli da učine da ovo na renderu izgleda ružno?

Osim ovog jeftinog populizma i rehabilitacije miloševićevskog političkog imaginarijuma, ključan je sledeći deo:

“Ono što je meni veoma važno, i to sam čuo nekoliko meseci unazad, da građani takođe žele i da učestvuju u odlučivanju na koji način i u koje projekte Grad Beograd ulaže novac. I to ćemo im dati i radimo na tome da napravimo jedan predlog da neki deo sredstava iz budžeta, videćemo koliko će to da bude, ne mogu da vam kažem u ovom trenutku, bude takav da kažemo 'gospodo, imate milion, dva miliona evra, 100, 200 miliona dinara, recite u koje projekte biste vi kao građani Beograda želeli da investirate ovaj novac i mi ćemo o tome zajedno sa njima u toku jeseni da razgovaramo i preko opština i direktno u komunikaciji sa građanima i da taj deo budžeta koji izdvajamo za to upravo bude usmeren i realizovan u te projekte”.

2 Likes

Razne vesti iz Srbije.

2 Likes

Je li ok da ovde ostavim foto kao što si rekao?
Kolumna se drži već ceo sat u holu. Duže nego prethodna :slight_smile:

4 Likes

Zidanje kolumne NAŠ GRAD teče. Fotografisala sam telefonsku fotografiju, koju nisam mogla da prosledim jer sam u laganoj zavadi sa gajtanima i priključcima, tako da šaljem zamagljeni dokument :slight_smile:

2 Likes

Dobro, znam da je izvor “kotraverzan” ali maločas sam prešao most i uprkos lepom vremenu nema radova…

http://www.kurir.rs/vesti/politika/2904069/stao-projekat-beograd-na-vodi-arapi-pobesneli-zbog-pumpanja-troskova

3 Likes

Meni deluje da se izgradnja ne mrda već nedeljama, ako ne i mesecima…

1 Like

Zna li se nešto o ovome?

Ovo je najsvežiji članak koji uspevam da izguglam.

Danas, 28.09.2017 je počelo postavljanje novogodišnje rasvete u Jurija Gagarina , čime je ta ulica postala POUNZ tj Prva Okićena Ulica na Zemlji.

6 Likes

I u Bulevaru kneza Aleksandra Karađorđevića.

2 Likes

Znači realno su odlepili.

2 Likes

Povodom rasvete bi trebalo organizovati docek Nove godine, sa sve odbrojavanjem 10, 9, 8, 7… boom. Mozda bas tokom koncerta za oslobodjenje Beograda

3 Likes

B92: Kinezi prave novi most preko Save, gde? FOTO http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=10&dd=02&nav_id=1309872