Politika taksi prevoza

dupli post

Bezveze mi da citiram sebe ali…

Ja sam zadovoljan taksi prevozom. :slight_smile:

(i nisam Mićič nego Mićić, nije lepo to što radite)

Dragi Mićiću, oprostite, po sredi je typo - budite uvereni da mi nije namera da Vas iritiram na tako prizeman način.

  1. Da li ste se vozili taksijem u Kragujevcu, Čačku, Kraljevu, Kruševcu ili Užicu? Ako jeste, kakvi su Vam utisci u poređenju s beogradskim? S čim tačno poredite beogradski taksi-servis kada zaključujete da je zadovoljavajuć?
  2. Na osnovu čega zaključujete da usluga (po parametrima kvaliteta, cene i izbora) ne bi bila bolja kada bi se beogradsko tržište demonopolizovalo? Da li Vam je to uopšte bitno?
  3. Kako biste opravdali zatvaranje beogradskog tržišta taksi-usluga, ako se ne radi o zaštiti partikularnih interesa jedne zatvorene interesne grupe?

Inače, ne zagovaram da svako može da stavi na auto natpis “TAKSI”, ali sam 100% za to da svako ko poželi i ispunjava uslove propisane Zakonom (ne hirom lokalne vlasti i esnafa taksista) može da prevozi ljude i ostvaruje prihode - Uber, Go.Car, Lyft, ili prosto da stane na autobuskoj i kaže “Vozim na Senjak za 100 dinara, ko voli, nek’ izvoli!”…