Legalizacija i bespravna gradnja

Kako rešti problem legalizacije?

1 Like

Zaposliti vise arhitekata. U sekretarijatu za pola grada radi, mislim, jedna gospodja a da bi se sve ubrzalo neke predmete radi i sefica. Otprilike je potrebno godinu dana da se resi predmet ako je sve cisto i ako se oni stalno povlace za rukav.

Obicno fale neki jako bitni papiri, nije resena svojina na placu ili nemaju izvestaj arhitekte.

Mislim da je naše primarno pitanje ovde kako ta naselja upristojiti za život? Od kojih para i kako izgraditi kanalizaciju, javne ustanove, izgraditi adekvatnu uličnu mrežu?

Možda ne trenutno ali za par desetina godina će biti ogroman problem sa “Nelegalnim” naseljima jer ona nemaju osnovnu infrastrukturu, biće jako teško širiti grad iza tih naselja jer su ulice u tim naseljima neadekvatne za javni prevoz, nigde ne postoje parkovi, takođe manjka ostala primarna infrastruktura. Čini mi se da bi tu moralo biti dosta rušenja.

1 Like

Objekat na uglu Cvijićeve i 29. Novembra gde se nalazi i javli toalet predviđen je za rušenje polovinom avgusta. Toalet je već isključen, a dve radnje još uvek rade.

Srusen je fastfood koji se vidi na ovoj slici.

Danas rušili @Milos_Starcevic http://www.blic.rs/vesti/beograd/bageri-opet-u-akciji-pocelo-rusenje-divlje-gradnje-i-na-paliluli/dhg2hrl

Povezani problem bespravne gradnje, kako je moguća:

2 Likes

Sad sam htela da postavim ovo kao zasebnu temu, kad vidim ima ovde. Odličan transkript s nadležnima! I, šta sad, niko od nadležnih ne reaguje a zgrada niče, dok ljudi zovu nadležne i zovu. Kako rešiti problem?

1 Like

Црна Гора: Лакше и јефтиније до легализације?


Shared via Вечерње Новости Android app

Šta priča ovaj čovek?

Ovo je iz editicije “cvetić u kosi, leptirić u stomaku” made by MMM za rahmetlu Dugu.

2 Likes

“Међутим, наш народ је навикао да гради бесправно.”

da, sigurno je u tome problem…

3 Likes
1 Like

vrlo lako, primeniti postojece propise a odgovrna lica kaznjavati, najstrozije inspekcije koje se ne mesaju u svoj posao…

1 Like
1 Like

Ljudi, kako je moguće da se sve što je opisano u ovom članku o bespravnom nadzidjivanju zgrade na Konjarniku DEŠAVA
??!!
Konjarnik-divlja gradnja.pdf (703.8 KB)

1 Like

Mislim da je veliki problem što ne postoje ili se ne koriste mehanizmi za faktičko zaustavljanje divlje gradnje u trenutku kada se ona otkrije. Zaista bih voleo da čujem kako se to u svetu rešava. Dakle, šta se zaista dešava kada se donese rešenje da se nešto nelegalno gradi?
Imamo Šapića koji je izjavio u vezi sa Beogradom na vodi da je to vrlo nezgodna stvar, jer eto šta i neka naredna vlast može da uradi po tom pitanju, može da sruši ili da završi taj projekat, a znate jako je nezgodno srušiti sve te zgrade. Wtf?!

Šta sad ovi ljudi sa Konjarnika da rade, neko dodaje spratove na zgradu, ugrožava im imovinu i bezbednost, dovodi privatno obezbedjenje sa psima, nadležni ne reaguju…totalni raspad sistema.
Lepo reče Gordana Suša, nije ovo povratak u devedesete, ovde sve više smrdi na tridesete.

2 Likes

Čitajući članak stekao sam utisak da su ti neki nn građevinci izvršili desant na lamelu u Ustaničkoj i krenuli da nadziđuju zgradu. Ne bih baš smeo da se zakunem da je to cela istina. Pre će biti da su se dogovorili sa nekima a možda čak i sa većinom kojoj su nešto obećali.

2 Likes

Prosto je nemoguce da se nadzidjivanje vrsi bez prethodne saglasnosti stanara i pecata i potpisa predsednika kucnog saveta.Neka potrraže da vide šta je neko potpisao.Pa kod mene je morala potrebna saglasnost 51% stanara za uvodjenje grejanja u zgradi.Uostalom neka se pobune ako ih niko nije pitao,Pa kad mozemo mi da se bunimo oko one skalamerije od BG na vodi mogu valjda i oni oko nadogradnje.Po novom Zakonu potrebna je 2/3većina vlasnika stanova.A ispod 51% nikad nije moglo.Tako da treba to videti.

2 Likes