Kućni savet - Iskustva i dileme stanara

Nece oni pustiti ovaj zakon da propadne tako lako.Ko ceka doceka-prinudnog upravnika :wink:

U mojoj zgradi smo imali jedan neuspešan sastanak prošle nedelje (nije bilo kvoruma, nakon početne nervoze su dva stanara napustila mesto sastanka).
Za danas je zakazan novi pokušaj, za taj nam je valjda potrebna 1/3 za kvorum.

Ono što mi bode oči je da se prvi put nije pojavila grupa stanara koja jeste politički obojena. Ne znam kakve zaključke da izvučem…

1 Like

NEMA UPRAVNIKA NI PRAVILNIKA Za pet dana ističe zakonski rok za izbor upravnika, evo gde je ZAPELO http://www.blic.rs/95n5f14

1 Like

Mi smo juče imali buran sastanak, tesnom većinom je izabran upravnik iz naših redova.
Pljuštale su razne optužbe na rad dosadađnjeg predsednika, izabranog upravnika, u prethodnom periodu. Nešto od ovoga će morati da se dokazuje na sudu.

“Manjina” je bila prilično glasna u želji da nam opština dodeli upravnika, “da bi znali koga da zovu kada pukne cev”. Objašnjenja nisu hteli da slušaju, stekao sam utisak da su govorili botovski isto.

U narednim danima ćemo saznati da li će pokušati da ruše donetu odluku,

1 Like

Gledam ovaj cenovnik …
U nasem ulazu zivi par veoma starih penzionera koji ni infostan neplacaju redovno a zive sami. Ko ce i kako njih da natera da plate 300-500din mesecno upravnika?
Da li cemo prisustvovati scenama iseljavanja ovakvih ljudi koji spadaju u socijalne slucajeve, ja pretpostavljam.
U svim dosadasnjim akcijama smo ih postedeli placanja, ali sta ce oni sada da rade?

Citajuci ovo nesmem ni da pomislim na sta ce nas sastanak da lici s’obzirom da NIKO nije zadovoljan radom sadasnjeg “kucnog saveta”. Tesko je ovo sprovesti u zgradama sa puno stanova.

Naša zgrada je mala, 21 stan :frowning:
Ali zato ima puno opštinskog uticaja.

Molim vas ne nasedajte na pricu o prinudnim upravnicima.Pa pogledajte koja ce im biti ovascenja.Nista vas nece pitati a imaju pravo da narede popravke na zgradi.Pogodite koje preduzece i po kojoj ceni ce to raditi? Nista ne mozete da birate.Podici ce kredit ako nemate novca,odraditi posao i zaduziti vas.Drzava je trebala da uradi socijalne karte i da daje subvencije siromasnim gradjanima.Oni ako ne mogu da plate SZ treba to da nadoknadi drzava jer je ona propisala da je odrzavanje zgrade javni interes.Pa neka se ukljuci

6 Likes

НЕМАРНИМА УВОДЕ ПРИНУДНУ УПРАВУ: Кућепазитељ “из базе” ако станари не поступе по налогу надлежних


Shared via Вечерње Новости Android app

Ima nas tačno 7 koji ne nasedaju, ostali (a to je većina) su ili ravnodušni ili guraju ka prinudnoj upravi.

ПРАВА ЈАГМА ЗА УПРАВНИЦИМА: Због велике потражње агенције пребукиране


Shared via Вечерње Новости Android app

Ja neverujem tim “novinama”.

Sto je najgore ovaj put su u pravu

B92: Izbor upravnika: Stanari se pitaju o svemu http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=12&dd=09&nav_id=1334391

1 Like

Znaci rok je do 12/1/2018 ?

Može da bude i duži ako niko ne prijavi komunalnoj inspekciji da zgrada nije u evidenciji.

1 Like

A kako da proverimo da li je zgrada u evidenciji? Mi nemamo nikakav kontakt sa kucnim savetom. Mozda su sve i odradili. Velika je to mafija.

https://katastar.rgz.gov.rs/StambeneZajednice/
Poslovno ime je adresa zgrade. Tu je spisak svih evidentiranih.

2 Likes

Ja se izvinjavam ako je ovo vec negde pomenuto, ali ko su ustvari ti prinudni upravnici?
Da li su to isto prof upravnici koji su dobili licencu ili neka spec hunta ljudi iz vladajuce partije, gradjevinske mafije i sl.

Da, prinudni upravnici su zapravo isti ti profesionalni upravnici samo ih ne birate, plaćate ih više i ne utičete na to šta rade i kod koga vas zadužuju…

1 Like