Izborologija

1 Like

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=10&dd=19&nav_category=206&nav_id=1315781

da, to je to i nije iznenađenje. Interesantnije će mi biti da čujem ko to želi da ga podrži, tada će neke stvari biti još jasnije.
Formiraju se razne kolone, ludačke kombinacije, koje za cilj jedino imaju da sugrađane zbune ali i otmu deo medijskog prostora svima onima koji žele stvarne promene.

Evo i prvog istraživanja u vezi beogradskih izbora čiji su rezultati objavljeni.

Sve ostale liste su daleko ispod, na ivici cenzusa, pa tako SPS dobija 5,5 odsto, SRS 3,6 odsto, Dveri 2,7 odsto, lista Ljubiše Preletačevića Belog 2,6 odsto, DS 2,3 odsto, Dosta je bilo 2,1 odsto, Ne davimo Beograd 1,9 odsto i ostali 1,7 odsto.

3 Likes

Mislim da je dobar znak što su se na Dobričin tviter profil (lajnu da ne kažem) nakačili botovi :slight_smile:

2 Likes

SPS na ivici cenzusa u BG i sada gleda kako da se zaštiti ukoliko SNS odbije da ih primi na listu. A SNS cilj da ih ponizi i ugazi jer im više ne trebaju. :confused:

Inače ja sumnjam da je ovo istraživanje neko drugi radio ali da “pametnjakovići” nisu izdržali da ga ne objave misleći kratkoročno. NSPM obično na drugačiji način prezentuje istraživanja. Videćemo da li će u Vremenu objaviti jer su to običnbo tako radili. Ovim podacima umesto da mobilizuju svoje birače rade suprotno i bude SNS :frowning: A oni samo se pozicioniraju u njihovim predizbornim kombinacijama. :frowning: slepci

1 Like

Može neko da mi ovo prepriča, nije mi najjasnije. :slight_smile:

pa imaš dva skenirana pisma na dnu stranice, pročitaj ih.

u suštini, djb je poslao pismo psg u fazonu: imamo slične vrednosti, izašli smo sa programima za bg kompatiilni su, spremni smo da zaboravimo na sve što se desilio na predsedničkim izborima (gde je ds bio najveći problem) i da ponudimo stratešku saradnju - jedino u toj saradnji ne mogu da budu tadić đilas šutanovac i slični. psg odgovorio 20 dana kasnije u fazonu pa možda bi i mogla saradnja ali ne znamo što ne bi mogli tadić đilas šutanovac, ne slažemo se oko toga…

Ma dobro, pročitao sam naravno, nego je više pitanje bilo šta su time hteli da postignu.

djb sto ih je pozvao ili djb sto je u fazonu no-no-djilas-sutanovac-tadic ili psg sto je odbio ili djb sto je objavio to?

1 Like

Od svega pomalo, a posebno da li je ovo manir kako treba da se vode “pregovori”, ako se i vode.
Preko pisama, koja su u stvari i namenjena da budu materijal za medije.
Da se ne protumačim pogrešno, mislim da ove stvari i treba da idu pisanim putem, ali mi se ovde čini da je osnovna ideja i jednih i drugih samo da se druga strana “zezne”, ne da se vodi neki dijalog i nađu neka rešenja.
Što je ok, samo onda ne treba ni na početku postavljati drugačije.

3 Likes

ja razumem stvari ovako: problem oko predsedničkih izbora je takođe bilo to što djb nije hteo ni na koji načiin ni u kakvu kolaciju sa ostacima ds-a. sj je ponudio da ga podrže zajedno sa ds-om a ako bi bili parlamentarni izbori da imaju zajedničku listu, na kojoj bi bili i djb i ds. tada su iz djb ćutali, pregovarali tiho, valjda misleći da će ovaj odustati od toga. na kraju sj postao populatan glasači djb bili razočarani u djb što ga nije podržao i napdali djb, sj napravio prednost, oni izgubili vremena da se postave.

po meni je velika greška i što su prvi put ćutali. da su odmah u decembru ili januaru rekli zašto ne podržavaju sj a ne pravili neke jadne strategije sve bi bilo mnogo jasnije (retardirane strategije tipa dajemo sj i vj mesec dana ili ono mi znamo šta ćemo da uradimo samo nećemo da kažemo).

i generalno ne kapiram zašto bi te stvari bile tajna. svi pričaju o tome kako opozicija treba da se ujedini, ako zbog nečega ne može nek se zna što ne može, ili ko može ko ne može, a ne da se narod zaluđuje.

4 Likes

Darko Glišić (SNS): Naš tim ljudi za Beograd biće sve suprotno od Đilasa, Šapića, Jankovića, Jeremića… http://www.blic.rs/m2e98v0

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=10&dd=22&nav_category=11&nav_id=1316993

Pregovori su zamišljeni trenutno kao način da se preskoče drugi akteri i napravi bolja startna pozicija iz koje će ispasti da su ti sa boljom startnom pozicijom jedina prava opozicija bez obzira na odgovornost za prokockanu šansu. Tuča za primućstvo u opoziciji

2 Likes

ja mislim da je ovo njegov prvi intervju

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=10&dd=23&nav_category=11&nav_id=1317181