Izborologija

ko je u to vreme bio napolju da li se neko seca od ljudi koji su danas bili na NBGu?

Naravno da nije istina.
Nemamo štand, potpisi su se skupljali u zgradi u kojoj je i policija.

3 Likes

Nove laži, nastavak prljave kampanje
Informer i Alo ponovo kreću sa podmetačinama. Prvo smo bili plaćenici i izdajnici, malo narkomani, a sad nasilnici.
Ovaj put optužili su nas za napad na stariju ženu!!!

Inicijativa se od svog nastanka bori sa mnogim pretnjama i svim vrstama pritisaka, a režimski mediji deo su ovog mehanizma gušenja svakog kritičkog razmišljanja.
Izgleda da je činjenica da smo u bloku 45 prikupili ogroman broj potpisa građana zasmetala bahatim nasilnicima na vlasti pa su krenuli sa novim podmetačinama.

2 Likes

A kako posle sestog? :v:

1 Like

@Dobrica.Veselinovic Jel ovo istina?

biracki spisak nikada nije bio uredno ažuriran, uvek tu ima preminulih, ljudi koji su se odselili u inostranstvo pa su promenili prebivalište ali nekako su ostali u biračkom spisku i slično.

Ocigledno…ha, sad negde procitah da je broj biraca 1.706.000
Kako vreme odmice izacice na 2 miliona do 4/3.

Са обзиром да је модарација одлучила да све изборне ствари буду сабијене и непрегледне на овој теми, даћу препоруку овде:

Кључна ствар око које би се морали договорити и сарађивати са другим странкама опозиције јесте да са посматрачима покријете сваки и најзабаченији заселак Београдског округа! До многих од њих ће бити могуће доћи једино и само једино колима, тако да и око тога треба да координишете! Управо на таквим местима су могући гласови мртвих, које нико не контролише! Будите спремни да се одрекнете покривености посматрачима на Звездари и Старом граду, где ће ионако бити довољно посматрача, и мало могућности за преваре. По овом питању је најбоље направити тим са ДЈБ-Двери и Белим, и свој план покривања села и заселака са две смене посматрача и комплетном логистиком доласка колима, узајамног информисања о стању на терену, скривати до пред закључивања коначног списка посматрача. Како су поједина села удаљена и по 70 километара, координишите да се једном вожњом колима покрију по 2-3 села. Ако желите да вам ја саставим логистички план, можемо се чути преко скајпа.

trenutno smo malo tanki sa ljudima. svi koji mogu rade na prikupljanju potpisa i ostalim stvarima i ljudi bukvalno dok se ne preda lista nemaju slobodan dan. za ostale stvari jednostavno nemamo vremena.

o kontroli izbora i saradnji se vec dugo prica među opozicionim strankama. postojala su i neka stalna tela i rečeno je mnogo reči i održano mnogo sastanaka još od vremena prošlih izbora za opštinske odbornike. međutim, čim krene predizborna jurnjava i kampanja svi dižu ruke od toga i niko ne želi da troši energiju na to već gledaju kako da ostvare bolji rezultat.

inicijativa nema ni sredstva ni dovoljno ljudi da vodi jednu takvu priču, učestvovaćemo, pomagaćemo i bićemo solidarni sa opozicijom, ali jednostavno nemamo kapacitet da tako nešto guramo. za te stvari potrebna je velika organizacija.

4 Likes

ja sam popunio onaj onlajn formular za uključenje u kampanju baš odavno, nije me niko kontaktirao pa sam kapirao ili da nisam potreban s obzirom na ono što sam tamo čekirao (kraj grada, šta i kad sam rekao da bih mogao da radim, itd.) ili da imate dovoljno ljudi. ako je frka za ljudstvo, kontaktirajte nas koji smo se ponudili da pomognemo. mislim, može da se potegne i više od onoga što je u formularu navedeno, posebno ako se radi o nekom kraćem periodu kad je baš važno…

5 Likes

Jel zna neko da li je obavezno da šifra plaćanja za donacije za izbornu kampanju bude baš 288?
Pitam zato što Telenor Banka ne nudi tu šifru plaćanja u spisku.

A kod uplata iz inostranstva?

Stiže uskoro, izvinite! @budmil @isidorapetrovic bacite pogled!

1 Like

Za sada nije moguće iz inostranstva.
Javićemo ako to rešimo.

1 Like

Probajte sa “290” i samo naznacite kao svrhu “finansiranje izborne kampanje”

2 Likes

Pozvace vas neko sigurno.Kao i za sve drugo ovde je sve na dobrovoljnoj bazi i ljudi sami biraju kako i gde ce se ukljuciti.Ovo sada je prikupljanje potpisa a onda krecemo na teren.I to ubrzo :grinning:

6 Likes

Ne rade šifre 289 i 290, u oba slučaja vaša banka vrati novac na račun uplatioca. To je ranije moglo, ali od 1.1.2017. više nije moguće zbog promenjenog zakona (tako mi je bar neko od vaših aktivista ko se raspitao kod vaše banke objasnio).

Ja sam isto u Telenoru i pitala sam šta da radim i je l’ mogu to da srede, i rekli su da će da vide i da u međuvremenu uplatim u pošti šta mi treba, što je jedini koristan savet koji imam za @Mr.N i ostale u Telenor banci, da bar znaju da ne gube vreme (možete eventualno i vi da gnjavite banku, pa da brže sredi :D)

1 Like

@Natalija jel mozes da pomognes?

1 Like

Projektori, projekcije po zidovima SVUDA… gde su filmadzije, FDU?

Ljudi, ovo je prioritet - @Dobrica.Veselinovic @Ksenija