Izborologija

Samo da se razumemo, šifra 288 (donacije) radi i ovo inače nije problem. Samo naša banka (Telenor) prosto nema tu šifru da se izabere u padajućem meniju u e-bankingu, a nema ni šaltere, pa moramo u pošti ili drugoj banci da “papirno” uplatimo. :slight_smile:

p.s. Ja sam ovo probala sa vašim računom na koji inače uplaćujemo donacije, ne ovim posebnim za predizbornu kampanju, ali trebalo bi da bude isto.

1 Like

da, ja sam svojevremeno imao isti problem. citiram zaključak:

5 puta sam zvao svoju banku (telenor banku), slao uplatnice pre i kasnije, pokušavao neke stvari i najzad sam uspeo dovoljno da izdebagujem
naterao sam ih da kontaktiraju rajfajzen banku - to su i uradili i zaključak je sledeći: pre nekog vremena rajfajzen banka je ZABRANILA primanja na vaš račun svega što ne dolazi pod šiframa 287/288 (187/188) - donacije
međutim telenor banka tvrdi da je ovime rajfajzen banka praktično zabranila uplatu sa računa fizičkih lica i da šifre 287 i 288 mogu da koriste samo pravna lica.
ja sa svog računa ne mogu preko telenor banke da vam uplatim - fizičko sam lice i nemam opcije 287 i 288 u interfejsu. oni tvrde da je to by design i da te šifre i ne smeju da koriste fizička lica.
kad sam ja vas kontaktirao vi niste znali da se išta desilo promenilo sa vašim računom u rajfajzen banci - jeste to čuli do sada? ako niste sada proverite jer potvrdili su telenor banci - primaju uplate samo preko 287 i 288.

…zaključak ndb u razgovoru sa rajfajzenom je bio mora 188/288. dakle ili telenor banka baguje, ili donacije zakonito zaista mogu da obave samo pravna lica…

PS, mislim da je ovo offtopic i da sve ovo treba da pređe u neku drugu temu

3 Likes

Ja sam uplatio sa šifrom 290 i transakcija je izvršena, nije odbijena.

Sve banke sem telenor banke treba da imaju sifre 288 i 287 za donacije, za telenor banku nam je vec proslo nekoliko donacija sa sifrom 289. Nije mi jasno zasto u ovom slucaju baguje, na
nasim izvodima se ne vide ponistene transakcije, tako da mi je to dosta cudno ali pitacu u banci. Druga opcija ako bas ne moze elektronski je kada prodjete pored telenor banke (a njih ne ma mnogo svesna sam) radite nalog za transfer direknto sa vaseg racuna na nas racun.Jedino sto je to malo vise cimanja.

2 Likes

Hvala puno na podrsci uprkos administrativnim problemima!!

1 Like

Drugari svaka čast na prikupljenim potpisima i predatoj listi! krećemo u ozbiljnu borbu za promene prvo u našem gradu, a onda i u zemlji! Posle dužeg vremema osećam neki optimizam i vidim neko svetlo na kraju tunela! hvala vam za cimanje i borbu!

6 Likes

Obratite pažnju samo da donacije grupi građana (za razliku od pravila van izborne kampanje) moraju biti uplaćene sa računa na račun i ne smeju biti anonimne. To znači da ne možete otići u poštu ili drugu banku i uplatiti uplatnicom već se novac (da nam na kraju ne bi bio oduzet) mora preneti sa računa na račun grupe građana.

Možda treba pričati sa Telenor bankom da da mogućnost 287/288… izgleda da ima dosta veliki broj korisnika koji bi to usrećilo :smiley:

Stigao odgovor Telenor Banke:

Šifra plaćanja 288 se ne nalazi na našoj listi šifara jer se ista odnosi na pravna lica (288 – Donacije (Donacije iz međunarodnih ugovora)). Kako ste Vi fizičko lice, navedenu šifru nije moguće koristiti.

https://drive.google.com/file/d/1hXAddxD0INXsUiE1Qcy8DSTOsjOnjXTT/view?usp=sharing

Evo linka za jednu odličnu svežu studiju o političkim orijentacijama građana Srbije. Autor je dr Zoran Pavlović docent na katedri za Sacijalnu psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu.

Mislim da studija može biti jako korisna prilikom pravljenja strategija za dalje političko delovanje Inicijative.

Autor se dugo bavi političkom psihologijom i verujte mi da je jedan od naših vodećih autoriteta u toj oblasti (barem što se psihologa tiče).

5 Likes

Danas uslikah ovo. Pitanje za GIK da li je ovo legalno? Dal svi satore sa stabovima mozemo u Knez Mihajlovu postaviti.

to su bastacevi. nije to pitanje za gik jer se to reklamiranje dozvoljeno, kao i bilbord ili bilo sta drugo, prava adresa za pitanje je GO Stari grad, zato sto se radi o sukobu interesa. ovo svakako nije promotivni stand vec mala kucica i opstinska inspekcija bi trebalo da reaguje i ovo otkloni posto ne verujem da imaju dozvolu za postavljanje kioska u knez mihajlovoj.

1 Like

Pa zar on ne radi u Opstini? Totalno loodilo…

on je predsednik opstine koliko znam. zato i jeste sukob interesa, i recimo jos 5 drugih zloupotreba koje mi padaju na pamet.

1 Like

Samo da kazem BRAVO za ovo danas!

1 Like

Gledao sam Kseniju danas u Zumiranju, stvarno je pokidala. Ali stvarno. Nepretenciozno, strpljivo, uzivao sam.
Ruku na srce, malo su je štedeli novinari, ali ona je to umela da iskoristi :slight_smile:

3 Likes

Partisan_heart_and_or_rational_mind_Part.pdf (347.2 KB)

Evo još jedne studije dr Zorana Pavlovića, koja može da da neke odgovore na pitanje kako motivisati apstinente.
Jedan od ključnih nalaza jeste da kod ljudi koji se već nisu opredelili za koga će glasati, odluka o izlasku na izbore u velikoj meri zavisi od njihovog političkog znanja.
O svemu tome, mnogo detaljnije u samoj studiji :slight_smile:

1 Like

Jel se zna ko je oborio listu Luke Maksimovića?

Miloš Adamović na twiteru kaže da je on. Napisao je da je to njegova lična odluka i nije zvanični stav Inicijative.

1 Like

Lista nije oborena, lik je iscimao burazera ili nekog da promeni ime u ljubisa preletacevic beli i izdali su mu ličnu kartu s tim imenom kako bi GIK morao da mu proglasi listu