Izborologija

Izvinjavam se ako nisam dobro informisan, da li je neko ispred Inicijative izdao bilo kakvo zvanično saopštenje u vezi sa ubistvom Olivera Ivanovića?

2 Likes

Marko Bastać predao listu Gradskoj izbornoj komisiji

Reagovali smo objavom sa slikom spomenika nenasilju.

4 Likes

Pretpostavio sam da je slika bila u vezi sa tim. Hvala.
Možda je moglo i neko saopštenje, ali ok.

Kada kreće prikupljanje potpisa i gde će to biti organizovano na Novom Beogradu?

1 Like

Zar nije Azdejković bio SPS related ili tako nešto?

Ne to je Boris Milicevic. :slight_smile:

video sam skoro azdejkovica pomenutog kao nesto partijski. probacu da nadjem

Obojica su bili u SDU svojevremeno. Milićević je izašao sam a Azdejkovića je izbacio Kamperelić po direktnom nalogu Žarka Koraća.

1 Like

hvala na info, skoro sam negde, verovatno na forumu parapsihopatologija, video neko pominjanje njega u kontekstu sps, čini mi se bar. možda je neko tamo prezupčio.

1 Like

Stari Grad?

Magovima politickog marketinga naziv liste pocinje sa:

Dosta je bilo i Dveri…

2 Likes

Javljamo uskoro!

1 Like

Klačar iz gornjeg članka:

Odluka NDB dosledna, Beli nema velikih šansi
Klačar za Insajder kaže da je pokret Ne da(vi)mo Beograd napravio „najbolju moguću odluku“ time što su odlučili da izađu samostalno na izbore.

„Njihova odluka je logična i opravdana. Sve što su dosad radili i gradili je bilo u kontekstu stvaranja neke drugačije političke organizacije koja nema veze s ovim postojećim. Samostalnim izlaskom žele da pokažu da oni jesu promena, a da su ušli u koaliciju s nekim razočarali bi ljude koji su ih do sada podržavali“, kaže Klačar, dodajući da će se Ne da(vi)mo Beograd maksimalno boriti za cenzus.

Komentarišući potencijalni izlazak na izbore Ljubiše Belog Preletačevića, koji je na predsedničkim izborima osvojio skoro 10 odsto glasova, Klačar kaže da on nema prevelikih izgleda na ovim izborima.

„Ako gledamo realno, raspad njegovog tima i odsustvo bilo kakvog sadržaja nakon izbora, pa čak i onog zabavnog, sigurno će uticati na to da Beli ne napravi ni izbliza dobar rezultat kao na predsedničkim izborima. On će svakako uzeti neke glasove, jer i dalje imamo veliki anti-politički sentiment među građanima“, kaže Klačar.

5 Likes

Сматрам да се било коме ко јавно каже да не подржава НДМБГД напише отворено писмо захвалности.

Ево шта ја конкретно сматрам да треба бити написано за Луки Максимовићу:

Поштовани Лука Максимовићу,

Захваљујемо се што нас нисте подржали, и на јавној критици нашег рада. Језгро нашег покрета чине пре свега млади, и од оваквог система и увређени и обесправљени људи, који не желе да се мире са судбином наметнутом од партократа. Подршка Јанковићу је проистекла из очекивања промене система партијског феудализма. Он је касније од нас тражио подршку Бахатом ради смене Бахатијег, и ми смо касно увидели да је грешка подржати било кога ко је био део макар и извршне власти.

Јако нам је драго због Вашег изборног успеха на председничким изборима. Успели сте да изведете на биралишта много људи који без Вас никада не би изашли на изборе. Али подржали нас или не, сматрамо да би морали прихватити одговорност за то. Успели сте да стекнете поверење посебно младих људи који преко Вас на изборима кажу “не” уместо да се препуштају судбини у атмосфери неповерења, разочарења и безнађа. Дакле, најмање због тога, морали би изаћи на изборе. И овај пут, водити рачуна да Вам владајућа странка опет не подметне сараднике, који би одвели групу грађана у супротном правцу у односу на првобитну замисао.

Нарочито је важмо што долазите из дискриминисане (користити тачно тај израз) Подсахарске Африке под Ластиним монополом, која нема скоро никакву предност од припадности економски најјачем округу у Србији. Шта више, одатле се много младих исељава ка градском језгру Београда још у току студија! У тој зони су велике злоупотребе са куповином гласова, као још један вид злоупотребе сиромашног и обесправљеног становништва. На обновљеној прузи за Младеновац није враћен Беовоз, па макар и три поласка за време највећих гужви у превозу. Након избора планира се укидање свих и аутобуских, и железничких веза са Савамалом, а самим тим и са центром Београда. Као да то није и њихов образовни, пословни, административни, здравствени, трговински и културни центар. Стога. овај и било који режим који то подржи не заслужује ни један једини глас, нити одустајање од гласања!

Дакле, конкретно, не тражимо да подржите нашу листу, већ да преузмете одговорност харизматичног вође оних чији глас до сада се није чуо. Ми Вам и даље нудимо сарадњу око борбе за фер изборне услове, и превенцију злоупотреба.

Срдачан поздрав

Дакле, одради се наш маркетинг, а истовремено не спуштамо противника.

3 Likes

Prvi potpisah danas u Birčaninovoj :smile:

Kako stojimo sa potpisima posle prvog dana?

6 Likes

Videh ovo pa reko da podelim. Kako ovima sa bujnom mastom smanjiti dozivljaje?

opa, država se boji čim nas pink blati.

3 Likes

Krenuli botovi…

https://twitter.com/search?q=patkari%20isamarali%20staricu%20&src=typd