Izborologija

што је баби мило то јој се и снило. класични “ај да се шлепамо уз било кога у непринципијелној коалицији како би се докопали цензуса” потез.

1 Like
5 Likes

Kreće predizborna kampanja, i mislim da je pravi trenutak da se javnost upozna sa platformom sa kojom inicijativa NDMBGD kreće u kampanju. I da se zatraži i podrška od šire javnosti, jer mislim da bi dosta njih koji su prošle godine dali javnu podršku Saši Jankoviću na predsedničkim izborima sad dali podršku NDMBGD. Đilas ne može da bude kredibilan borac protiv korupcije, i treba na temu borbe protiv korupcije privući glasače, I to što pre, jer ako i za mesec dana NDMBGD bude u anketama ispod 5% mnogi potencijalni glasači će da se odluče za neku drugu opciju iz straha da im ne propadne glas.

5 Likes
2 Likes

@bjg2

ovo je odlicno. znaci da beli nece imati samostalnu listu sto nam daje jos koji procenat razocaranih glasaca. nema sanse da bar polovina glasaca belog ikada glasa za dveri ili raduleta. sada je vreme za lepu i pristojnu kampanjicu.

1 Like

izgleda da će i on imati samostalnu listu… ja se iskreno plašim da će mnogo procenata da ostane ispod cenzusa…
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=01&dd=12&nav_category=11&nav_id=1346459

jasno

samo nema trika da sve organizuje i samostalno skupi 2500 potpisa. jedino ako i on ne nadje nekakvu koaliciju ili mu jednostavno SNS ne skupi potpise. jednostavno je ostao bez organizacije.

1 Like

Upravo tako.

I MIlos Ciric je to fino objasnio na twiteru.
21 PM

Cheers!

2 Likes

Ne bi bio prvi put da mu SNS skuplja potpise.

Е, сада овде ћу рећи унутар овог од стране случајних лутача по интернету ретко посећених кружока, не знам ко је одлучио да се подржи Јанковић, али сами сте криви!

Дакле НДМБГД је настаогруписањем снага отпора Ђиласовој бахатости и његовом стилу партократије. Не знам ко је и како подржао Јанковића, али ето га, сада подржава Ђиласа. И стварно, пустите “жутима” те приче како је Бели Вучићев пијун. Да сте разговарали са неким ко је за њега гласао, схватили бисте да су то људи који никада на изборе не би изашли да није било њега. Е сад, као сваки генерал после битке, кажем, могли сте да позовете људе само да изађу на изборе, да дају важећи глас против Вучића неком од кандидата који никада нису били део партократије. Да је циљ други круг избора, и да бахатима кажемо доста!

Сада, берите плодове приклањања конкретном јачем, а који ће увек моћи свог мањег сарадника да прода за ужину. Надам се да су неки бар научили политичку лекцију, па макар и на тежи начин. Из тог разлога је потребно имати политички документ звани идеолошки минимум, којим се прецизно дефинишу границе сарадње.

Za predsedničke izbore mu je potpise dobavljao DJB, i to su bili onih preko 3.000 ovjerenih izjava koje nisu imali grešku u nazivu političkog subjekta.

ma koga boli uvo za Belog, NDMBGD je ozbiljna inicijativa sa pravim idejama i ideologijom koja je bila pokretač suštinskih promena u raznim drugim gradovima po evropi, i vreme je da se to i ovde desi. zašto bismo bili povezivani sa nekim čiji je ceo nastup satiričan. izgledali bismo potpuno neozbiljno da sa takvom osobom radimo bilo šta. a što se tiče podrške Jankoviću za predsedničke izbore, ja ne znam koja je motivacija bila za to ali smo se u tom momentu svi, uprkos realnom stanju, nadali da će možda, nekim čudom doći do drugog kruga. i da se Nikolić kandidovao, a da je Jeremić podržao Jankovića, možda bi tako i bilo. sve u svemu, to je sada iza nas i ja smatram da fokus treba da bude na prelazak cenzusa ali bez ideoloških kompromisa.

3 Likes

beli izbacio pesmicu

Analiza je dobra ali posle danasnjeg dogadjaja su karte promesane…

1 Like

Una hirunda non facit ver - jedna lasta ne cini prolece, jedna greska je napravljena ali se uvek moze ispraviti tako sto ce se postaviti jasna politicka i ideoloska platforma!

Jel moze jedna slicna akcija uskoro?

Malo da se turisti zabave a Beogradjani probude. :slight_smile:

2 Likes