Izborologija

Tim DJB za Beograd - “očekujemo dvocifreni rezultat”

Levica Srbije podržala kandidaturu Đilasa za gradonačelnika

1 Like

Pa dobro, Borko nije izdao samo onoga koga nije mogao izdati. Ljude, principe, uverenja, sve. Covek je oportunista koji trazi svoje mesto pod suncem, nebitan lik.

1 Like

Borko najopustenije izjavi da njega i Djilasa spajaju socijalna i ekonomska politika :smiley:

1 Like

pa istina je. djilas nema nikakvu ekonomsku i socijalnu politiku, apsolutno ide niz vetar koji mu odgovara. borko isto to.

i jednom i drugom gradski izbori sluze za zauzimanje pozicije u prestrojavanju za sledece parlamentarne izbore. nebitno potpuno.

dilema opozicionih biraca ce biti djilas, gangula ili ndmbgd. SPS i SRS spremaju koaliciju da bi osigurali prelazak cenzusa i posluzili SNSu kao obezbedjenje ako ne uhvati 40%. DJB+Dveri i DS ce se boriti za cenzus s tim sto ce se DS najverovatnije prikloniti Djilasu kako bi preziveli izbore. pad ispod 5% u BGu je smrt za DS.

to su igre. Borko je tu sitnina.

1 Like

Ali nije izdao Đilasa. Nikad.

O da jeste. Kada je napustio DS sa Tadicem, par dana pred izbore :smiley:

1 Like

Borko je napustio DS krajem 2015 koliko se sećam, a posle izbora 2014 je bio šef poslaničke grupe. Đilas je smenjen sa funkcije predsednika krajem 2014 kada je izgubio od Pajtića na Skupštini. Onda su se Pajtić i Borko preganjali, ali je na kraju baba Draga presudio. Tako da Borko Đilasa jedino nije izdao. #slonovskopamcenje

3 Likes

jebemliga, bio sam uveren da je otisao sa tadicem. znam da je bio sef poslanicke grupe, samo sam mislio da je otisao pre tih izbora. izvinjenje na pogresci.

1 Like

Samo da kazem da meni ovo nije smesno. Cak sta vise, odvratno mi je. A maximalno mi je odvratno sto je ona profesorka prava. :bomb:

Kapira da su besni na SNS zbog pretnji Mariniki Tepić od strane fašista, ali ovo je nešto što upravo ne bi smeli da rade kao odgovor na to.

Usput jedan vic: Kako se zovu ljudi koji misle da je podela na levičare i desničare veštačka? Desničari :smiley:

1 Like

Malo popunjavanje vremena…

Ljudi, odakle Vučiću imena svih onih firmi koje su kao poslale ponude za jelku, kada se nijedna ne pominje u zvaničnim papirima?
Ja se stvarno pitam da li su se oni potpuno pogubili u tome šta je tajna a šta ne ili ih je stvarno baš briga šta će reći jer su uvereni da to neće imati nikakve posledice po njih.

Kako komentarišete zajednički nastup DJB i Dveri u Negotinu i Pećincima?

1 Like

Pogledajte ove podatke:

Na 1.183 biračka mesta pravo glasa ima 1.620.648 Beograđana ili skoro četvrtina Srbije.

Najviše biračkih mesta je na Novom Beogradu (141), Paliluli (127), u Zemunu (106) i na Čukarici (105), a najmanje u Surčinu (27), Barajevu (28), Sopotu (33), Savskom vencu (35)…

Da li opozicione liste u Beogradu mogu da skupe i dobro pripreme najmanje 3.600 “čuvara kutija” ?!
Da li postoje razgovori na ovu temu? Zajedničke pripreme i obuke, razmena znanja i iskustva sa prethodnih izbora i sl.?
Pećinci su bili samo pokazna vežba.

2 Likes

“Blic”: DS prelomio, Šutanovac kandidat za Beograd

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=12&dd=27&nav_category=11&nav_id=1340679

1 Like

Hm, očekivano da imaju svog kandidata, ali mislim da bi bolji kandidat bila Tripićka recimo. Manje negativnih poena u javnosti.

jel postoji cenzus za skupštinu bg i jel 5%?

1 Like

jeste, cenzus je 5% od izaslih biraca, sto ce reci da ce biti potrebno nekih 45-50k glasova

đilas, beli, ndb, djb+dveri, ds… plašim se da bar dve opcije neće preći 5% ako ovako ostane

Uveren sam da postoje zakulisni dogovori i da će se na kraju iskristalisati 3-4 opcije. Nisam siguran da će Beli izaći na izbore niti da će DS izaći samostalno. DS prosto ne sme sebi dopustiti da padne ispod cenzusa u BGu jer bi to značilo katastrofu na republičkom nivou, ovo je oduvek bili njihovo uporište.

Pravo prestrojavanje tek sledi kada dobijemo neka ozbiljnija istraživanja javnog mnjenja. 5% je i psihološka granica, recimo ako NDB u nekim respektabilnim istraživanjima bude na 5% prelomiće se strah od bacanja glasa i veliki broj ljudi će glasati za inicijativu. Sa druge strane ako DS bude na 3% veliki broj njihovih glasača neće hteti da baci glas i glasaće za nekog drugog.

Slična stvar je i na drugoj strani. nisam nešto siguran da SRS i SPS prelaze cenzus osim u koaliciji.

1 Like