Da li se budžetom grada mogu finansirati stranačke inicijative?

potrebna mi je informacija o tome da li je statutom beograda ili nekim aktom propisano da li grad iz budžeta može da finansira stranačke inicijative?

to je ono što se upravo dešava u bloku 70 (trenutno grad, odnosno zelenilo) izvodi građevinske radove a lokalni sns to fura kao svoju inicijativu

ono što mi je kao dan jasno jeste da nas 300 s našom inicijativom ili neka druga pol partija ne bi imala prolaz. i da je predizborno doba

svejedno zanima me tehnički ukoliko iko (@Ksenija @koordinator) zna. pošto ukoliko to nije moguće imamo primer korupcije u predizbornoj kampanji

zanima me i lično, pošto su mi se u lokalnom sns-u zahvalili i potvrdili da radovima sprovode moju inicijativu :sob:
eto me u lancu korupcije :disappointed_relieved:

ukratko, pre predsedničkih su postavili reflektore i nove koševe na terenu koji je star više od 40 godina i na kome je asfalt ispucao i propao. u jednom od odlazaka i penjanja na glavu sam im između ostalog rekao da je slika i prilika njihovog delovanja besmisleno trošenje budžetskih sredstava u svrhu isključivo sopstvene promocije. da ih ne zanimaju stvarne potrebe građana… da ih zanima, da bi se raspitali kod korisnika takvog terena i da bi im oni sigurno rekli da je naj problem na njemu ta propala podloga. i sad rade podlogu. super za zajednicu ali JESUS MARIA

5 Likes

Jedina mogucnost koliko ja znam da tako nesto bude izvedeno, je da SNS finansira projekat, a da zelenilo koje se pita za sve sto se radi ( citaj pipa) u gradu to izvede. Cisto sumnjam da je tako, u svakom slucaju imas pravo u opstini Novi Beograd da se raspitas ko to radi i kako.

finansira grad. tražiću ugovor po zakonu o dostupnosti informacija od javnog značaja. ne sumnjam da su radove provukli kroz neki opšti ugovor

A vidi ovaj slučaj:

1 Like

Pa koliko mogu da vidim, onda se radi o cistoj zloupotrebi ilaznom reklamiranju za nesto sto u stvari finansira grad… kako to spreciti sad?

nemoguće je. na isti način se nr šapić kiti perjem sa svom infrastrukturom koju grad digne na nbgdu

субота, 25. новембар 2017.
Нова линија ГСП-а у Раковици

У Раковици је данас са радом почела нова линија градског превоза 502, која саобраћа од окретнице у Борској улици (насеље Миљаковац 1) до окретнице у Улици патријарха Јоаникија (Видиковац).

Новом линијом градског превоза, осим великог броја грађана, данас су се возили и државни секретар у МУП-у и председник Одбродничке групе у Скупштини ГО Раковица Милосав Миличковић, председник градске општине Раковица Владан Коцић и секретар Секретаријата за јавни превоз Угљеша Митровић.

Линија 502 уведена је на иницијативу Градске општине Раковица којој се обратио велики број грађана са захтевом да се успостави линија градског превоза која би омогућавала директну везу већег дела становника општине до новоотвореног дома здравља на Лабудовом брду.

Izvor: http://www.beograd.rs/cir/beoinfo/1742656-nova-linija-gsp-a-u-rakovici/#prettyPhoto

Ovaj autobus u stvarnosti izgleda ovako:

Stajališta su “divlja”, kao i linija. Na terminusu Vidikovac, inače preopterećenom, ova linija nema svoje polazno stajalište.

1 Like

Ocigledno da mogu. Premda je ovo verovatno u fazonu ja tebi - ti meni…

1 Like