Predsednik kucnog saveta

Dragi prijatelji,

Zelela bih da Vas pitam nesto u vezi sa novogradnjama u Beogradu I kucnog saveta.

Mi u zgradi imamo nekog Predsednika kucnog saveta koji me od nastanka zgrade nijednom nije kontaktirao. Ni da me obavesti o sastancima,ni dogovorima ni ugovorima niti dugovanjima. Navodno nije znao za mene iako je non stop u kontaktu bio, I sad je,sa investitorom.

Sad je saznao za mene. Medjutim,sad je sve vec dogovoreno. Moj glas nije ni bio potreban za bilo koju odluku.

Posto sam o svemu poslednja obavestena,pitala sam upravnika za racune I priznanice,kao I za racun zgrade kako bih mogla da uplatim. Medjutim,on kad ga pozovem kaze da je na sastanku,kad napisem poruku ne odgovara.

Da li moze neko da me posavetuje sta da radim u ovakvoj situaciji?

Прво, ја бих га звала на свака 2 сата. Не може стално да буде на састанку.
Ако је професионални управник, мора да буде доступан 24 сата дневно!
Имате ли огласну таблу? Морао би неки записник да буде истакнут, неко обавштење…
Увек имате могућност да покуцате код комшија и да се лично распитате. Тако ћете упознати комшилук, а и сазнати шта се у згради дешава…
Управник није дужан да вас лично обавештава о састанцима. Закон каже да обавештење о састанку мора бити истакнуто на огл. табли, или другом прометном месту, три дана пре одржавања састанка. Ко се не одазове три пута узастопно, проглашава се недоступним и његов глас се не рачуна у укупан број гласова потребних за одржавање састанка и одлучивање…