Neverovatna manipulacija Siniše Malog: "otvaranje" parka u bloku 62

Juče je gradska uprava organizovala svečanost sa sve decom iz okolnih vrtića i izdala saopštenje o otvaranju parka u bloku 62, što su po običaju svi mediji doslovno preneli.

Ovaj park postoji od 2009. godine i nije juče bilo nikakvo otvaranje, čak ni rekonstrukcija, samo je postavljena spomen ploča i do juče bezimeni park je dobio ime “Park Republika Argentina”.

Siniša Mali na “otvaranju” čak izgovara:
Урeђeњe вeликих зeлeних пoвршинa je вaжнo jeр жeлимo дa ствoримo приjaтaн aмбиjeнт зa свe грaђaнe Бeoгрaдa, нajмлaђe и нajстaриje, кaкo би мoгли дa уживajу у слoбoднoм врeмeну и дружeњу. Свe тo пoдижe квaлитeт живoтa у нaшeм грaду

Neverovatan je bezobrazluk ove gradske uprave koja pribegava ovakvim medijskim manipulacijama. Jer ne samo da nije napravila ovaj park nego uništava jednu po jednu zelenu površinu u ovom kraju. Samo ove godine stavljeni su u proceduru planovi detaljne regulacije za blok 44 i 70A kojim se izgrađuju stambeni i poslovni objekti na preostalim zelenim površinama u ovim blokovima, prodata je poslednja zelena površina u bloku 63 Građevinskoj direkciji Srbije, Direkcija za građevinsko zemljište je raspisala oglas za prodaju zelene površine u bloku 61, u bloku 45 ograđena zelena površina zbog izgradnje NIS-ove pumpe, stavljeni su u proceduru planovi za nadziđivanje atomskih skloništa u blokovima 63 i 64… I sada se Siniša Mali hvali parkom koji je otvoren 2009. jer nema nijedan koji je za njegovog mandata napravljen.

6 Likes

Tako ce i na uglu agostina neta i jurija gagarina kod tehnomanije da spomen plocu i livadu poklnoni kao park prijateljstva sa angolom

Napisao sam mail argentinskoj ambasadi. Javim ako odgovore.

1 Like

Pošto smo objavili ovu prevaru na blokovi twitter i facebook nalogu i mnogobrojnih reakcija (koje su uglavnom bile sprdnje na račun gradskih vlasti) tek 24 sata kasnije su se pojavili botovski komentari na twitteru. To mi je bilo interesantno jer mi se prvi put desilo da se organizovano napada blokovi nalog. Zanimljivo da je botovska armija dobila nalog da napada taj tvit a da im nisu ni objasnili o čemu se radi niti kako da brane stav gradske uprave, već verovatno idu na količinu baljezgarija kojima samo žele da potope svaku smislenu raspravu (soroševi plaćenici, šta se pravite naivni, a nije vam smetalo kad su sekli platane), a onih par koji su videli da se radi o nekom parku su pisali tvitove tipa treba podržati izgradnju parka(?!) ili zašto ste protiv prijateljstva Srbije i Argentine.

Napravio sam kolekciju tih botovskih komentara pa evo ako je još nekom to zanimljivo :slight_smile::

https://twitter.com/i/moments/924607428074856453

5 Likes

Znači uboli smo ih u živac. Dobro je! :slight_smile:

2 Likes