Izvod iz banke stambene zajednice na tabli kao dokaz moje uplate

Ocajnicki molim bilo koga za pomoc. Upravnik moje zgrade iz reda stanara (od ovog meseca) ne zeli da da bilo kakvu priznanicu za uplatu od 2500 dinara. Rekao je da mogu samo da pogledam izvod iz banke koji ce okaciti na tablu u zgradi, na kom ce se videti moja uplata. Da li je to procedura? Ja uplatim u menjacnici odrzavanje zgrade 2500 dinara, i kao dokaz pogledam izvod iz banke koji ce on okaciti na tabli u zgradi? Ili ne mogu u gotovini da platim? Rekao je ako ne uplatim da ce zvati izvrsitelje iako sam ja uredno placala profesionalnoj upravnici svaki put (ali je ona koristila E upravnik) . Ovaj upravnik je sada nov, i iz reda stanara.

Molim Vas za zvanicno tumacenje po ovom pitanju.

Srdacan pozdrav,

Jelena Ivancevic

Ako platite u banci, menja─Źnici, dokaz va┼íe uplate je uplatnica. Ako mu dajete na ruke du┼żan je da Vam izda potvrdu da ste platili.
┼áto se ti─Źe izvr┼íitelja, ne anga┼żuju se oni tek tako, morao bi prvo da Vas tu┼żi, pa sud da ih anga┼żuje.

┼áta sve spada u tih 2500din? Malo je to mnogo ako je za odr┼żavanje zgrade. Uglavnom, ako ne ide naplata preko Infostana, upravnik bi trebao izdati ra─Źun za svakog stanara, a ne da tra┼żi da se pla─ça neka suma bez ra─Źuna. Nema on prava da preti izvr┼íiteljima jer ako ne izdaje ra─Źun, onda nema ni osnova da vas tu┼żi, a samim tim nema ni osnova izvr┼íenje.

Pa on ne zeli da se sazna sta spada u te 2500 tako da zatobi nema racuna. Samo je na Viber otkucao instrukcije zaplacanje. Ja sam redovno placala sve profesionalnoj upravnici jer ona je izdavala racune i preko E upravnika smo imali potvrdu da smo platili. A sad na Viber sam dobila instrukcije. On hoce pare da se uplate. Ja sam rekla uplaticu,ali hocu neku potvrdu da su legle pare. Da ne bude posle dugujes. Ipak ovde ima mnogo prevaranata. Zelim neki dokaz. On je reko stavicu izvod iz banke na zid. A po zakonu navodno to ne sme, zbog zastite podataka o licnosti. Sad je dosao dug za zajednicku struju 50,000 din. Ja sam pitala zasto je ta struja uopste i isla odvojeno? Zasto ne ide sve preko Infostana? Medjutim, iz inspekcije u Zemunu mi za 3 godine niko nikad nije odgovorio. Ja sam rodjena u Zemunu,ali mislim da je to izgubljen grad. Da za njega vise nema nade jer nijedna institucija u njemu ne funcionise.

Kao prvo, najve─ça gre┼íka je ┼íto ste izabrali ÔÇťUPRAVNIKAÔÇŁ iz redova stanara, i to zbog komi┼íijsko kumovskih, rodbinskih veza, to jest klanovaÔÇŽ To ─çe te shvatiti tokom vremenom. Po┼íto ste verovatno pod stresom pitanje je malo konfuzno i nejasno, ali su┼ítinu shvatam, tacno cu Vam odgovoriti na pitanje.
Isti zakon va┼żi za profesionalne upravnike kao i za upravnike iz redova stanara. Problem je ┼íto su to ljudi sa niskim profilom obrazovanja i nemaju pojma o ZSOZ (plus pod zakonski akti, plus gradske uredbe). Evo odgovora: Upravnik je zakonski obavezan da na oglasnoj tabli postavi obave┼ítenje o vanrednim tro┼íkovima S.Z. Isti mora da zaka┼że sastanak S.S. i da se 2/3 (50%+1) ve─çinom usvoji njegov predlog i da se vodi uredan zapisnik na tom sastanku. ─îlan 42. Nadle┼żnost skup┼ítine stambene zajednice:
Skupština stambene zajednice:
Odre─Ĺuje visinu mese─Źnog iznosa koji pla─çaju vlasnici posebnih delova za potrebe izvr┼íenja
poslova iz nadle┼żnosti stambene zajednice, i to na ime tro┼íkova odr┼żavanja, tro┼íkova za rad
organa stambene zajednice drugih tro┼íkova, odlu─Źuje i o drugim pitanjima od zna─Źaja za stambenu zajednicu. O radu skup┼ítine stambene zajednice vodi se zapisnik.
Svaka odluka skupštine stambene zajednice unosi se u zapisnik koji vodi upravnik, odnosno
zapisni─Źar koga imenuje upravnik. Upravnik je odgovoran za uredno sa─Źinjavanje zapisnika.
Zapisnik sadr┼żi:

1. mesto i dan odr┼żavanja sednice;
  2. ime lica koje je vodilo zapisnik;
  3. sa┼żeti prikaz rasprave po svakoj ta─Źki dnevnog reda;
  4. rezultat glasanja po svakoj ta─Źki dnevnog reda po kojoj je skup┼ítina odlu─Źivala, kao i na─Źin
    glasanja svakog prisutnog ─Źlana skup┼ítine;
  5. druge elemente, u skladu sa odlukom stambene zajednice.
    Sastavni deo zapisnika ─Źini spisak lica koja su u─Źestvovala u radu sednice skup┼ítine.
    Zapisnik potpisuju upravnik, zapisni─Źar ako je odre─Ĺen, kao i sva lica koja su u─Źestvovala u njenom
    radu.
    iz ─Źlana 50. Upravnik je obavezan da podnosi skup┼ítini stambene zajednice izve┼ítaj najmanje dva puta godi┼íne o radu koji posebno sadr┼żi prikaz ukupnih prihoda i rashoda stambene zajednice, realizovanih aktivnosti u odnosu na planirane, kao i iskori┼í─çenja sredstva za realizaciju svake od aktivnosti.
    Nikakav novac nemojte davati upravniku na ruke sa ili bez priznanice. Samo uplate na ra─Źun S.Z.
    Na┼żalost ljudi ne─çe da se bore ba┼í zbog tih kom┼íijskih odnosa, a oni to koriste maksimalno. ┼áto se ti─Źe izvr┼íitelja, o─Źigledno da ─Źovek lupeta gluposti.
1 Like

Nama u SZ je bio profi upravnik koga smo pocetkom 2023 god smenili i izabrali novog iz redova stanara .
Lose iskustvo sa profi upravnikom koji je po struci inzenjer jedva da je odrzao 1 sastanak godisnje ,nikada nismo dobili zaspisnik sa sednice obicno je pisao u svoju svesku a glasanje je bilo na papiru koji je doneo sa sobom .Drugo nikad nije dao analitiku uplata na racun SZ uvek je kukao da nema para na racunu a uredno je skidao 12 000 za troskove upravljanja .Pojedini stanari su napravili dugove po 70 000 ,00 koje nikad nije uspeo da naplati
Covek je upravljao sa tridesetak SZ za upravljanje za 4 godine za nasu SZ inkasirao je 576 000,00 dinara

2 Likes

Pre ─çe tokom vremena da shvate kako ve─çina ÔÇťprofesionalnih upravnikaÔÇŁ ne radi ni┼íta i samo uzimaju pare. Najve─çi tro┼íak PU je ┼ítampanje uplatnica za nazovi upravljanje.
Svim tim firmama za ÔÇťprofesionalnoÔÇŁ upravljanje uop┼íte nije stalo do stanara i do pobolj┼íanja zajedni─Źkog ┼żivota u zgradama. Njima je samo stalo do naplate na kraju meseca i ni┼íta vi┼íe.
Ljudi moraju da shvate da su vlasnici zgrade i stanova i da apsolutno niko ne mo┼że bolje upravljati njihovom imovinom od njih samih.

Preuzeli smo zgradu nazad od jednih profi ho┼ítaplera i dok sam ┼żiv i imam veze sa stanom u kome ┼żivim obe─çao sam svim kom┼íijama da nikakav ÔÇťprofiÔÇŁ upravnik vi┼íe ne─çe pri─çi na┼íoj zgradi i toje tako.

3 Likes

Potpuno si u pravu, ali šta mogu da urade upravnici iz redova stanara, to ne mogu da zamisle ni PR upravnici ali ni vlasnici stanova.

Ha, nas prof upravnik je mesecima slao izvode na emailove SVIH stanara, emailove koje je dobio od nas samih jer smo mu verovali u pocetku. Da li da ga tuzimo PKS za ovo?
Ne zeli da juri neplatise za dugove od prosle godine jer kako kaze on tada nije bio prof upravnik a pojedinci napravili dugove od preko 60K din. Prethodna firma mu je dala karticu dogovanja ali kaze on nema racune koje su ovi izdavali.

Nikada zapisnik sa sednice nije prosledio, nijedan ugovor koji je potpisao nije objavio.

Vreme prolazi, njemu je fino jer dobija 14K din svakog meseca a da prakticno nista ne radi. Mesecima samo juri ponude i nikako da ih dojuri. BLAM postojanja!

DA, stanari su krivi sto ga trpe ALI naseli smo na slatke price pojedinaca sa ove grupe koji su ga predlozili!

Potpuno se sla┼żem sa Dejanom.
U vezi tro┼íka PU za ┼ítampanje uplatnica mogu da ka┼żem da ja kao upravnik ┼ítampam uplatnice za odr┼żavanje itdÔÇŽ, Izrada ra─Źuna mi oduzima jedan sat mese─Źno. Tro┼íim svoj ┼ítampa─Ź i toner u njemu. Mali mi┼íevi PU bi da nam prika┼żu da ne┼íto rade.

1 Like

Ovo potpisujem 100%