Izvod iz banke stambene zajednice na tabli kao dokaz moje uplate

Ocajnicki molim bilo koga za pomoc. Upravnik moje zgrade iz reda stanara (od ovog meseca) ne zeli da da bilo kakvu priznanicu za uplatu od 2500 dinara. Rekao je da mogu samo da pogledam izvod iz banke koji ce okaciti na tablu u zgradi, na kom ce se videti moja uplata. Da li je to procedura? Ja uplatim u menjacnici odrzavanje zgrade 2500 dinara, i kao dokaz pogledam izvod iz banke koji ce on okaciti na tabli u zgradi? Ili ne mogu u gotovini da platim? Rekao je ako ne uplatim da ce zvati izvrsitelje iako sam ja uredno placala profesionalnoj upravnici svaki put (ali je ona koristila E upravnik) . Ovaj upravnik je sada nov, i iz reda stanara.

Molim Vas za zvanicno tumacenje po ovom pitanju.

Srdacan pozdrav,

Jelena Ivancevic

Ako platite u banci, menjačnici, dokaz vaše uplate je uplatnica. Ako mu dajete na ruke dužan je da Vam izda potvrdu da ste platili.
Što se tiče izvršitelja, ne angažuju se oni tek tako, morao bi prvo da Vas tuži, pa sud da ih angažuje.

Šta sve spada u tih 2500din? Malo je to mnogo ako je za održavanje zgrade. Uglavnom, ako ne ide naplata preko Infostana, upravnik bi trebao izdati račun za svakog stanara, a ne da traži da se plaća neka suma bez računa. Nema on prava da preti izvršiteljima jer ako ne izdaje račun, onda nema ni osnova da vas tuži, a samim tim nema ni osnova izvršenje.

Pa on ne zeli da se sazna sta spada u te 2500 tako da zatobi nema racuna. Samo je na Viber otkucao instrukcije zaplacanje. Ja sam redovno placala sve profesionalnoj upravnici jer ona je izdavala racune i preko E upravnika smo imali potvrdu da smo platili. A sad na Viber sam dobila instrukcije. On hoce pare da se uplate. Ja sam rekla uplaticu,ali hocu neku potvrdu da su legle pare. Da ne bude posle dugujes. Ipak ovde ima mnogo prevaranata. Zelim neki dokaz. On je reko stavicu izvod iz banke na zid. A po zakonu navodno to ne sme, zbog zastite podataka o licnosti. Sad je dosao dug za zajednicku struju 50,000 din. Ja sam pitala zasto je ta struja uopste i isla odvojeno? Zasto ne ide sve preko Infostana? Medjutim, iz inspekcije u Zemunu mi za 3 godine niko nikad nije odgovorio. Ja sam rodjena u Zemunu,ali mislim da je to izgubljen grad. Da za njega vise nema nade jer nijedna institucija u njemu ne funcionise.

Kao prvo, najveća greška je što ste izabrali “UPRAVNIKA” iz redova stanara, i to zbog komišijsko kumovskih, rodbinskih veza, to jest klanova… To će te shvatiti tokom vremenom. Pošto ste verovatno pod stresom pitanje je malo konfuzno i nejasno, ali suštinu shvatam, tacno cu Vam odgovoriti na pitanje.
Isti zakon važi za profesionalne upravnike kao i za upravnike iz redova stanara. Problem je što su to ljudi sa niskim profilom obrazovanja i nemaju pojma o ZSOZ (plus pod zakonski akti, plus gradske uredbe). Evo odgovora: Upravnik je zakonski obavezan da na oglasnoj tabli postavi obaveštenje o vanrednim troškovima S.Z. Isti mora da zakaže sastanak S.S. i da se 2/3 (50%+1) većinom usvoji njegov predlog i da se vodi uredan zapisnik na tom sastanku. Član 42. Nadležnost skupštine stambene zajednice:
Skupština stambene zajednice:
Određuje visinu mesečnog iznosa koji plaćaju vlasnici posebnih delova za potrebe izvršenja
poslova iz nadležnosti stambene zajednice, i to na ime troškova održavanja, troškova za rad
organa stambene zajednice drugih troškova, odlučuje i o drugim pitanjima od značaja za stambenu zajednicu. O radu skupštine stambene zajednice vodi se zapisnik.
Svaka odluka skupštine stambene zajednice unosi se u zapisnik koji vodi upravnik, odnosno
zapisničar koga imenuje upravnik. Upravnik je odgovoran za uredno sačinjavanje zapisnika.
Zapisnik sadrži:

  1. mesto i dan održavanja sednice;
  2. ime lica koje je vodilo zapisnik;
  3. sažeti prikaz rasprave po svakoj tački dnevnog reda;
  4. rezultat glasanja po svakoj tački dnevnog reda po kojoj je skupština odlučivala, kao i način
    glasanja svakog prisutnog člana skupštine;
  5. druge elemente, u skladu sa odlukom stambene zajednice.
    Sastavni deo zapisnika čini spisak lica koja su učestvovala u radu sednice skupštine.
    Zapisnik potpisuju upravnik, zapisničar ako je određen, kao i sva lica koja su učestvovala u njenom
    radu.
    iz člana 50. Upravnik je obavezan da podnosi skupštini stambene zajednice izveštaj najmanje dva puta godišne o radu koji posebno sadrži prikaz ukupnih prihoda i rashoda stambene zajednice, realizovanih aktivnosti u odnosu na planirane, kao i iskorišćenja sredstva za realizaciju svake od aktivnosti.
    Nikakav novac nemojte davati upravniku na ruke sa ili bez priznanice. Samo uplate na račun S.Z.
    Nažalost ljudi neće da se bore baš zbog tih komšijskih odnosa, a oni to koriste maksimalno. Što se tiče izvršitelja, očigledno da čovek lupeta gluposti.
1 Like

Nama u SZ je bio profi upravnik koga smo pocetkom 2023 god smenili i izabrali novog iz redova stanara .
Lose iskustvo sa profi upravnikom koji je po struci inzenjer jedva da je odrzao 1 sastanak godisnje ,nikada nismo dobili zaspisnik sa sednice obicno je pisao u svoju svesku a glasanje je bilo na papiru koji je doneo sa sobom .Drugo nikad nije dao analitiku uplata na racun SZ uvek je kukao da nema para na racunu a uredno je skidao 12 000 za troskove upravljanja .Pojedini stanari su napravili dugove po 70 000 ,00 koje nikad nije uspeo da naplati
Covek je upravljao sa tridesetak SZ za upravljanje za 4 godine za nasu SZ inkasirao je 576 000,00 dinara

2 Likes

Pre će tokom vremena da shvate kako većina “profesionalnih upravnika” ne radi ništa i samo uzimaju pare. Najveći trošak PU je štampanje uplatnica za nazovi upravljanje.
Svim tim firmama za “profesionalno” upravljanje uopšte nije stalo do stanara i do poboljšanja zajedničkog života u zgradama. Njima je samo stalo do naplate na kraju meseca i ništa više.
Ljudi moraju da shvate da su vlasnici zgrade i stanova i da apsolutno niko ne može bolje upravljati njihovom imovinom od njih samih.

Preuzeli smo zgradu nazad od jednih profi hoštaplera i dok sam živ i imam veze sa stanom u kome živim obećao sam svim komšijama da nikakav “profi” upravnik više neće prići našoj zgradi i toje tako.

2 Likes

Potpuno si u pravu, ali šta mogu da urade upravnici iz redova stanara, to ne mogu da zamisle ni PR upravnici ali ni vlasnici stanova.

Ha, nas prof upravnik je mesecima slao izvode na emailove SVIH stanara, emailove koje je dobio od nas samih jer smo mu verovali u pocetku. Da li da ga tuzimo PKS za ovo?
Ne zeli da juri neplatise za dugove od prosle godine jer kako kaze on tada nije bio prof upravnik a pojedinci napravili dugove od preko 60K din. Prethodna firma mu je dala karticu dogovanja ali kaze on nema racune koje su ovi izdavali.

Nikada zapisnik sa sednice nije prosledio, nijedan ugovor koji je potpisao nije objavio.

Vreme prolazi, njemu je fino jer dobija 14K din svakog meseca a da prakticno nista ne radi. Mesecima samo juri ponude i nikako da ih dojuri. BLAM postojanja!

DA, stanari su krivi sto ga trpe ALI naseli smo na slatke price pojedinaca sa ove grupe koji su ga predlozili!

Potpuno se slažem sa Dejanom.
U vezi troška PU za štampanje uplatnica mogu da kažem da ja kao upravnik štampam uplatnice za održavanje itd…, Izrada računa mi oduzima jedan sat mesečno. Trošim svoj štampač i toner u njemu. Mali miševi PU bi da nam prikažu da nešto rade.

1 Like

Ovo potpisujem 100%