Izborologija

bitno pitanje, da li je danas odrzana sednica skupstine grada ili ne? ako nije onda je mogu vec sutra raspustiti.

Bila danas - http://www.beograd.rs/cir/beoinfo/1740048-sinisa-mali-brojevi-govore-o-uspesima-sadasnje-vlasti_2/

Nema još saopštenja ali okačene su na sajt Grada slike nečega što izgleda kao sednica, pa eto, ovako iz daljine, rekao bih da čekamo ovu drugu opciju sada (Na pitanje zašto će podneti ostavku, Mali je rekao zato “što ne zna kada će biti izbori”. “Možda i neću…”, kazao je on.)

1 Like

ako je odrzana sednica mora da prodje onaj rok od 30 dana do raspustanja. ako nije bilo sednice, mogu da je raspuste odmah posto istice rok od 3 meseca u kojima se mora odrzati sednica.

manje bitno.

bitnije je ovo za selakovica, lik je epska budaletina, ne vole ga cak ni u stranci.

Meni se čini da je ova današnja izjava Malog bila u stvari obraćanje NJEMU da je razumeo poruku sa tog famoznog SNS skupa u Zemunu (trivija AstroG na twitteru tvrdi da nema ni jedne slike AV sa istog), te da će dati ostavku kada mu se kaže.

Plus dodatno bacanje prašine u oči “opoziciji” da se sada bave kombinatorikama i ko je šta rekao, ne da nastave po svojoj agendi.

2 Likes

To da li nekoga vole ili ne vole u stranci mislim da nije baš presudno.Ne glasaju oni iz ljubavi već onako kako im se kaže.Pogledajmo samo teme iz svakodnevnog života.Jedan dan su protiv nečeg a sutradan to isto pozdravljaju kao najbolju opciju.Kazalo im se.

1 Like

Селаковић је послушник. Није неко ко ће забити Вучићу нож у леђа. Овај има параноичан страх да ће се то некада десити, реално и хоће, каквим се башибозуком окружио. Са друге стране он је један од ретких људи тамо који има неко формално образовање које није под хипотеком Мегатренда, Универзитета у Сремским Карловцима или се просто ради о плаћеним дипломама из Крагујевца.

Међутим, лик је будала и тешко да ће га обични гласачи СНСа тако лако прогутати. Уосталом, довољно је да се СНС са Вучићевих 44% у Београду са председничких избора спусти на рецимо 35% и да се лагано смени власт. Селаковић им сигурно неће помоћи у задржавању гласова, напротив.

3 Likes

ovde je bilo svašta, pa može i ovo :slight_smile:

Panović: Da se integrišu Janković, Ne davimo Beograd i DS

Ako izbori budu u decembru, održavaće se u jednoj psihodeličnoj atmosferi – Beograd će biti jedna velika jelka pa sve te kolone opozicije mogu da se pogube među Deda Mrazovima, naglašava Panović.
Govoreći o mogućim temama, on navodi da će SNS insistirati na tom komunalnom nivou – šta je urađeno u Beogradu a ne na visokoj politici dok će opozicija ići na stanje u društvu jer su to stvari koje se ne mogu ignorisati. “Bilo bi autistično da se opozicija bavi samo komunalnim problemima”, navodi Panović. #not

1 Like

Opozicija je odavno morala da spusti beogradsku politiku na nivo komšijske politike, da razgovara o gradskim politikama, gradskim problemima i da pokuša da privuče neke glasače na osnovu tema, problema i brige o njima. DJB i Ne davimo Beograd su donekle zagazili u priču o programu za Beograd, ali mi deluje da nedostaje terenski rad. Tu naravno ima problema u pogledu ljudskih i finansijskih resursa i to definitivno jeste problem opozicije u odnosu na vlast.

&

"Od gradskog prevoza, saobraćajnih gužvi, stanja saobraćajne infrastrukture, parkinga, taksi prevoza, decentralizacije Beograda i usluga koje grad pruža, upisa u vrtiće i njihovog stanja, zelenih površina, bezbednosti, škola, efikasnosti javnih komunalnih preduzeća, buka i ugostiteljski objekti, da ne pričam o preteranoj regulaciji i korupciji koja se kroz suvišne regulacije odvija. I naravno, plan uređenja i sređivanja svakog kvarta u Beogradu. "

2 Likes

1 Like

ludilo mozga…

1 Like

Gledao sam Jankovica jutros i to mi je vise delovalo kao spreman sam da saradjujem sa svima osim sa SNSom, cak i sa Dverima u nekom tehnickom smislu ali ne i politickom jer se, prosto, nase politike previse razlikuju. Tu je i Djilas iako su njih dvojica imali velikih neslaganja ranije. Intervju je bio malo usiljen jer je ova potencirala Djilasa a on joj je na pocetku rekao da jos uvek nece izaci sa imenom kandidata za gradonacelnika.

U jednom trenutku je bilo i malo neprijatno jer joj je odgovorio kako on nije portparol Dragana Djilasa. Potencirao je pricu o tome kako na strucne funkcije,npr gradski arhitekta, moraju doci ljudi iz struke, a ne tamo neki po politickoj liniji.

Malo je tupavo kada novinar ima u glavi pricu pre intervjua, ali se desavanja ne odvijaju u pravcu u kom je ona to zamislila.

2 Likes

Odličan tekst Sofije Mandić:
http://pescanik.net/jos-jedni-izbori/

4 Likes

Dobar članak Slobe Georgieva:
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1530846

Obratite pažnju na poslednji deo teksta sa podnaslovom ZA KOGA DA GLASAMO.

Biće potrebno da im se kaže šta može da se uradi, za koje vreme i ko će to da plati. I da ljudi poveruju u to

Mislite o tome. Vrlo jednostavna strategija, ne treba komplikovati stvari.

1 Like

Teodorović pozvao opoziciju da ujedinjeno nastupi na beogradskim izborima

BEOGRAD, 30. septembra 2017. (Beta) - Akademik Dušan Tedorović pozvao je opozicione stranke i pokrete gradjanskog demokratskog društva da na predstojećim beogradskim izborima nastupe u jednoj koloni.

“Ne znam ko su sada sve kandidati, ali moj glas je glas za ujedinjenu opoziciju, koja bi mogla da se zove ‘Beograd je svet’ ili ‘Odbranimo Beograd’. Mi moramo da se udružimo i da na svaki način sklonimo režim Aleksandra Vučića sa vlasti u Beogradu”, rekao je Teodorović za Radio Slobodna Evropa.

Ocenio je da je priča o više kolona “bolna priča”, zbog toga što “elementarna matematika pokazuje da je jedna kolona stvar koja dobija beogradske izbore”.

“Možda lideri pojedinih političkih stranaka i pokreta neće da se slože sa ovim što ću sada reći. Ako se posmatra Dosta je bilo, Pokret slobodnih gradjana, Nova stranka i Demokratska stranka, radi se o neverovatnim programskim i ideološkim sličnostima. Može da se kaže da tu postoje velike razlike, ali su to ipak stranke i pokreti gradjanskog demokratskog društva”, rekao je Teodorović.

On je rekao da je sada velika šansa da se ostave animozitete iz prošlosti iza, da se ozbiljno sedne i da se uči iz primera iz 2000. godine.

“Tada je Vojislav Koštunica pobedio Slobodana Miloševića. Siguran sam da tada nisu svi bili oduševljeni da baš Koštunica bude kandidat. Možda prvi Djindjić nije bio oduševljen, ali su smogli snage da se udruže i da dobiju te izbore”, kazao je Teodorović.

“BLIC” OTKRIVA Zašto se vrh SNS odlučio na izbore tek 11. marta i šta su time DOBILI http://www.blic.rs/zrkmkcw

Koliko kupio toliko i prodajem: