Izborologija

To je pitanje o glasanju za političke partije na republičkim izborima za populaciju grada Beograda.

2 Likes

U svakom slučaju može se pretpostaviti da će posle izbora, ukoliko ni SNS ni opozicija ne budu imali nadpolovičnu većinu glasova, uslediti tregovina i pregovori svih strana sa Šapićem, a on će biti u pozicijji SPS i Ivice Dačića 2012.

1 Like

OK. ovo je dobra stvar, ovako ce im biti teze da dobiju na gradu, plus nama olaksava pricu sto se tice eventualnih koalicija. ljudi obicno isto glasaju i na parlamentarnim i na lokalnim, sada ce biti oslobodjeni tog pritiska.

3 Likes
3 Likes

I meni se ovo čini dosta interesantnim manevrom.
Pustili su prvo opoziciju da se bave BG-om, pa onda izleteli sa parlamentarnim, taman da im sve strategije pomute (a istovremeno su videli ko bi mogao sa kim i kako + sakupili neke bezbedonosne informacije sigurno), i sada opet vraćaju na BG.
Mislim da bi u trenutku koji im odgovara da raspišu i parlamentarne i tako celu opoziciju bukvalno saseku.

Videćemo…

6 Likes

ma jok. oni su stisnuti da ispune neka obecanja koja su dali zapadu jos pre 9 godina. to sada konstantno razvlace taktikom po kojoj ne mogu doneti krupne odluke u izbornoj godini, dok se ne formira vlada ili dok traje prvih 100 dana vlade. to vise ne pije vodu.

kontam da su se definitivno odlucili za istocnu stolicu.

2 Likes

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=11&dd=18&nav_category=11&nav_id=1326960

Pretpostavljam da je ovo 21% neizjašnjenih od onih koji bi izašli na izbore. To je važana podatak, jer eto ciljne grupe :slight_smile:

3 Likes

Pogledajte ovo Danas-22-11-2017 web 9.pdf (590.1 KB)

2 Likes
1 Like

zanimljivo u kontekstu izbora

Nije Radule bez veze ušao u Vučićevu Vladu. Ako se stavi korupcija i lopovluk na stranu, malo je drugih razliga između njihovih sadašnjih politika. S tim što je Vučić demagog, pa će ovu politiku promeniti u treptaju oka dok je Radule upravo to.

  1. Umereni desničar
  2. Ekonomski liberal, neokonzervativac
  3. Potpuni nedostatak empatije prema običnom čoveku, interesuje ga samo krajnji rezultat, statistika. Koliko će mrtvih biti, nije problem.
  4. Sve je tamo pod njegovom kontrolom.
  5. Makijavelista

Postoje, naravno i razlike. Međutim, Raduletov balon se izduvao. Kriv je upravo on sa nekim svojim nerazumnim potezima, precenjivanjem svoje snage i potcenjivanjem ostalih igrača. Ali, takav mu je karakter.

Ono što mu je zajedničko sa Vučićem je izvesna doza neodrešenosti, magle kojom kriju svoje stvarne političke ideje. ispliva to ponekad kroz neke druge likove iz DJBa i onda se zaista stavi prst na čelo.

I na kraju, DJB je propala priča, teg na nogama i ne vidim nijedan razlog zbog koga bi ih Janković ili bilo ko drugi držao uz sebe.

1 Like

jesi pročitao/la tekst? takođe, tvoj stav je da je djb teg na nogama za psg a da ds/tadić/đilas nisu?

djb je teg na nogama svakome. ovo drugo nisam nigde rekao, nemam uopste lepo misljenje o DSu, djilasu a pogotovo ne tadicu, tek je taj nezamislivo velika stetocina.

ali, pricao sam o djbu, ne o njima. ovo saopstenje i dokazuje o kakvim se politickim tupsonima radi.

ok to, nego o ovom pismu… čini mi se da ignorišeš sve što je rekao? ovde piše da je ds imao paralelnu tajnu službu, čiji je deo, čini se, bio saša janković. piše da je vuk jeremić uzeo 5 miliona evra od rusije. i svašta još piše…
možda su ove stvari neistina ili poluistina ali mi je čudno da si samo preskočio sve to i napao djb?

image

1 Like

Dobro i? Nista od toga ne sporim, Jankovicu, a pogotovo Jeremicu, se mogu pripisati mnogo gore stvari od toga sto je Radule naveo. Ne pada mi na pamet da ih branim, jer se braniti ne mogu. Samo jedan hint, za mene je mnogo gora stvar kada ti javno govoris jednu stvar i zavodis narod nekom nacionalnom pricom i parolama a onda se u diplomatskim salonima ponizno izvinjavas zbog svojih reci.

Samo pitanje je sledece, koliko je politicki uputno voditi rat sa ostalim opozicionim strankama, kakve god da su, dok SNS krade milione? Ja smatram da je to ocajna i uzasno stetna strategija. Radule ne, on je shvatio da se bori za isti zatvoreni skup glasova kao i PSG, DS, Jeremic i co. i da je u tom ratu sve dozvoljeno. I to je ok, legitimna taktika. Samo sto nikada ne bih pravio koaliciju sa nekim takvim. I kada se formira skupstina grada i u njoj se nadje toliko stranaka da je nemoguce oformiti vecinu bez dogovora, imas ove iskopane rovove i nove izbore ako ne bude dogovora.

aha, pa dobro, znači oko toga se ne slažemo. ja niisam u fazonu ajmo svi da se skupimo samo da pobedimo sns, 5. oktobar fazon, mislim da je to loše i vodi u trule kompromise i još veću apsitinenciju ljudi iz političkog života u budućnosti (što mislim da je najveći politički problem srbije).

ne mislim dobro o djb iz različitih razloga, znam koliko su im ljudi koji su visoko u organizaciji šarlatani… moje trenutno mišljenje je da ndb u predizbornu koalciju može da uđe samo sa samo jako (od poznatijih opcija). ali i pored toga, mislim da su oko ovoga u pravu i da treba javno da se kažu takve stvari. na primer, kako je sj odbio stratešku saradnju da bi sarađivao sa šutanovcem/tadićem/đilasom, to je ok uraditi, ali treba da se zna. na primer nije nikakav problem da vuk jeremić dobije 5 miliona evra iz rusije, ali to treba da se zna…

Meni ovo naaća prijava u istoriji post-2000 višestranačja:

Предлагали смо тројни договор са Сашом Јанковићем и Вуком Јеремићем и стварање нове левице, нове деснице и новог центара и коалициони договор да заједно изађемо и на председничке и на предстојеће београдске и на парламентарне изборе.

:rofl:

Na stranu što mu je neko priznao da postoje paradržavne strukture i onda je tog nekog i te paradržavne strukture zvao u predizbornu koaliciju 2016te.

Jedino što je ovde dobro je što može da se sagleda razmera pilićarenja i manjak bilo kakve političke kulture. Jankovićev ovonedeljni nastup i osvrt upravo na temu paradržavnih struktura je sličan kalibar. Zapravo, kod njega ide u drugom smeru jer očito time pokušava da impresionira glasačko telo kao petlić u trenerci kad dođe u medicinsku školu.

1 Like