Infostan - Troškovi prinudne naplate

Primetio sam da Infostan skida troškove prinudne naplate sa računa stambene zajednice, pa me zanima da li će ta sredstva biti refundirana stambenoj zajednici kada se prinudna naplata izvrši.
Kontaktirao sam infostan da se raspitam ali nisam dobio konkretan odgovor osim da pogleda u ugovor. U ugovoru stoji da troškove prinudne naplate snosi stambena zajednica, ali se ne pominje refundiranje.
Prošlo je godinu dana od kako je moja zgrada ušla u sistem objedinjene naplate, i na ime prinudne naplate je skinut značajan deo sredstava, što zajedno sam njihivim provizijom od 9.5% ispadne prilicna suma.
Ukoliko će ova sredstva biti vračena stambenoj zejednici u nekom momentu to ne bi bio veliki problem, ali u suprotnom se postavlja pitanje isplativosti ovog sistema.

Све се враћа по завршетку процеса ,односно када дужник изврши уплату или се она принудно наплати.
Иначе ви нисте у обавези да будете у систему Инфостана можете сами да организујете штампу и наплату .Стим што би сте имали мало више посла око вођења евиденције али би сте и уштедели .

1 Like

To je istina, ALI je jako tesko naplatiti od neplatisa bez Infostana, morate advokata imati, etc.

2 Likes

Do sad su nam skidali sredstva tri puta: Septembar 23’, Novembar 23’ i Januar 24’. Nisam primetio da su neka sredstva vracena do sada, bićemo strpljivi još neko vreme pa ćemo razmisliti kako dalje.
Hvala na odgovoru!

Процедура је следећа
власник стана не плати инфостан опомене после месец дана ако нема уплате ни у следећем месецу то иде на принудну наплату односно извршитељу
Извршитељ увећа дуговање за своје услуге и пошаље препорчено обавештење дужнику .Када дужник уплати плаћа извшитељу који тај износ шаље инфостану .Све ово зна да потраје и има рокове али на крају сви буду намирени.

1 Like