Da li penzioneri vise nemaju prava da se lece kod stomatologa u DZ?

Zubar u domu zdravlja je juce vratio mog oca sa zakazanog pregleda, sa objasnjenjem da su dobili od Ministarstva zdravlja dopis ili neku direktivu da od prvog februara ne popravljaju zube penzionerima, vec da ih upucuju na stomatologe koji imaju privatnu praksu.
Otac kaze da je njegovom stomatolgu bilo jako neprijatno, da se izvinjavala i da su mu pakazali neki dopis.
Da li neko zna za jos neki ovakav slucaj? Da li je ovo uopste moguce?

4 Likes

Ne znam kako ovo moze da se proveri. Mozda da posaljete FB poruku na Penzin Rs?
Ja ne mogu da verujem u ovo. Pa to je cista deskriminacija.

1 Like

@Sladjana - “Gospodin je mogao odmah da se obrati osobi koja je zadužena za zaštitu prava pacijenata u Domu Zdravlja.”

Hvala vam. Vec sam u komunikaciji sa Penzinom…
Evo sta sam do danas saznala po ovom pitanju.
U DZ Zemun su me obavestili da je Drzavna revizorska komisija (!?) zabranila drzavnim stomatolozima da naplacuju usluge penzionerima, stoga zubari ne mogu ni da ih lece, odnosno da im pruzaju usluge, jer ne smeju da ih naplate. Naime ovo “naplacivanje usluga” se odnosi uglavnom na potrosni materijal, bez kog zubari prakticno ne mogu nista da vam urade. Stolatolozima je ostalo da penzionere upute kolegama koji imaju privatnu praksu. Rekla bi da su podmuklo izgurali ljude iz sistema ZZ…
E sad receno mi je da je DZ Zemun jedan od prvih koje su revizori obisli i nalozili im ovakvu meru, a da se ovako nesto desava i/ili sprema i u drugim DZ…
Takodje, za dodatne informacije uputili su me na Pravnu sluzbu DZ Zemun, koji se danas tokom radnog vremena nisu javljali ne telefone… videcemo sta ce biti dalje, jer nameravam da dodjem do zvanicnog dopisa.
Nije problem otici privatno, ali jeste problem sistemski diskriminisati jednu grupu gradjana, i to sa ovako cudnim odlukama drzavnog revizora, a da se Min. zdravlja pritom ne oglasava…

Takodje, mislim da je veoma vazno da tokom ove predizborne kampanje, u kojoj se posebno manipulise starijim sugradjanima, ovakvo krsenje prava penzionera objavi na sto vise mesta…