Buka u urbanim sredinama

Na otvaranje ove teme naveo me problem koji su stanari Cetinjske i Zetske ulice imali (i imaju) sa određenim ugostiteljskim objektima u Cetinjskoj ulici, kao i današnja vest o Big fashion tržnom centru (zanimljivo da nemaju upotrebnu dozvolu i da je TC otvorio “gradonačelnik” Mali).

Sačuvajmo Cetinjsku:
https://twitter.com/SCetinjsku
www.facebook.com/pg/Sačuvajmo-Cetinjsku-i-Zetsku-ulicu-1610283232594948

U tržnom centru na Karaburmi buku proizvode uređaji za ventilaciju:

Postoji i udruženje građana “Beograđani protiv noćne buke” čiji je cilj unapređenje propisa koji regulišu rad ugostiteljskih objekata u Beogradu i praćenje njihovog sprovođenja:
www.facebook.com/udr.bpnb

Kakvo je vaše iskustvo sa bukom u neposrednoj blizini vašeg stambenog objekta ili radnog mesta?

Ja živim blizu autoputa, doduše nisam okrenut ka istom, ali se konstantno čuje neki “šum”.

Razne gradske vlasti su najavljivale postavljanje zvučne izolacije, ali ove godine je postavljana samo kod Hitne pomoći i KBC Bežanijska kosa.

Nejasno je kada bi moglo da se nastavi postavljanje ograde, pre par godina sam pisao “Putevima Srbije”, i tada su najavili za 2015. postavljanje samo ove ograde koja se i izgradila ove godine.

Automobili, uglavnom. Naročito jedan kojem treba 15 minuta da krene sa parkinga. Za sve to vreme auspuh mu radi kao dimnjak na toplani.