Apel Vladi Srbije da provetri sugrađane

Tokom najdužeg policijskog časa u Srbiji, verujem da se obraćanjem NDMBGD istomišljenicima može dosta saznati em sagledati mogućnost sledeća…

U sklopu Ulica za Bicikliste razmatramo tu opciju da legitimnim putem peticije (koje se nisu baš pokazale efikasnim nažalost) ukažemo na preku potrebu za diskursom na zdravstvenoj osnovi tj.konstantnoj neaktivnosti starijih sugrađana prevashodno a potom i ostalih (mlađih) naravno.

Raznoraznih članaka medicinske struke sam se nagledao koji u jedan glas vape za takvom odlukom svojih Vlada u kojima će biti dozvoljeno i regulisano kretanje naroda samohodnim putem (pešaci, biciklisti itd…)

U svoj toj gomili informacija ukazala mi se jedna informacija iz Britanije koja je postigla zavidan uspeh tako što je Vlada popustila u nekim zonama i slučajevima te izuzela građanstvo sa tog spiska državnog neprijatelja br.1.

Da ne dužim, poslat je apel sa potpisima od 50ak naučnika i akademika koji su stali iza tvrdnje da vlast treba uporedo sa pandemijskim merama sankcionisanja, osmisliti i razne programe reintegracije stanovništva u stanovima zatočenog.
Ovde je primenjiv primer koji može da pokrene i neke infrastrukturne promene na bolje ali nisam hteo u te grupe da ostavljam ovaj primer jer cenim da je ionako narušeno zdr.stanje nacije bitnije.

Mnogi univerziteti tvrde da ovo prolongirano stanje hibernacije može ostaviit dugotrajnije posledice nego sam COVID19 slučaj.

Pogledajte molim vas pa odgovorite možemo li potražiti te potpise, i u kolikoj meri treba dopuniti/izmeniti txt.

Apel peticija za izmene urbanih olakšica, tokom COVID19 kriznih odredbi.

Hvala