Vračarska ofanziva? (a i po drugim opštinama štodane)

Teritorijalna grupa Vračar u sklopu ideje da i mimo izbora uključuje nove ljude, identifikuje probleme i nudi rešenja, došla je do predloga da se pokrenu razgovori po mesnim zajednicama - nalik razgovorima na Novom Beogradu i Levoj Obali Dunava.

Vračar ima 4 MZ, pa me zanima da li postoje kapaciteti trenutno u organizaciji da se radi na ovome. Kontam da bismo mogli da pokrijemo po jednu mesnu zajednicu na svakih nedelju ili dve, a mislim da bi to bilo i dobro kao neki vid prisutnosti na opštini s obzirom da koliko je uspelo da dođe do mene, mnogi ljudi se sada pitaju “da li postojimo”, “šta radimo” i slično.

@Dobrica.Veselinovic @Ksenija @axa @majkabg

Pretpostavljam da bi ovo moglo da bude zamajac i za druge opštinske grupe da počnu sa izvedbom sličnih razgovora na svojim opštinama.

Da li ima zainteresovanih da učestvuju u ovome (može i sa drugih opština, ideja je da ne bude previše ljudi iz same inicijative na samim razgovorima već da ostali građani budu u većini, ali opet nije loše i za ljude unutar organizacije da stiču iskustvo u ovakvim stvarima)?

Da li postoji nešto što treba da znamo pre nego što započnemo neki ovakav poduhvat?

3 Likes

Naravno! Jedini problem na Vracaru moze da bude prostor, posto mi se cini da je opstina ostala bez mesnih zajednica, no ide lepo vreme, pa valja isprobati razgovore na otvorenom po parkovima.

1 Like