Prevodi zanimljivih tekstova: Predlozi i pomoć oko prevođenja

Preveo sam tekst iz Gardijana. Kome i kako ga šaljem?
Hvala.

1 Like

Super. Možeš @majkabg preko foruma ili na mejl [email protected]

1 Like

Predlažem tekst

3 Likes

Prevela sam teskt iz NY tajmsa posto vidim da ga niko jos nije preuzeo :smile:

3 Likes

Evo još jednog predloga :slight_smile:

Jedna ilustrovana knjižica za decu, ako je neko voljan da prevede autori bi modifikovali i napravili nam .pdf

http://bit.ly/undercats

Evo ovde je tekst za lakši prevod:

Zavrilsa sam g prevod. Gde mogu da posaljem Word dokument. NIsam bas sigurna u vezi prevoda jer sam tek posle videla da je clanak na engleskom zapravo los prevod sa italijanskog i neke recenice su bile malo nejasne.

Cao Sofija,
Možeš poslati meni ovde u porukama ili na mejl [email protected]

Super. Pogledaću pa ako bude nekih nejasnih delova videćemo kako ćemo.

Imam prevod interesantnog teksta sa https://www.lintellettualedissidente.it/inevidenza/senza-epica-e-senza-estetica/ ne znam kako da vam ga pošaljem, ako ste zainteresovani. Pozdrav

1 Like

Predlažem ova dva članka


Zdravo svima. Mogu ja da prevedm ovaj tekst sa truthout.org (ako ga već neko nije uzeo :grimacing:).

1 Like

Ja bih prevela taj tekst sa nemačkog. Vidim da je i on prisutan.
Srdačan pozdrav
Zvezdana

Predlozio bih ovaj tekst

podugacak je, ali vredan zbog pregleda globalnih raspodela moci i njihovih pretnji po covecanstvo. S druge strane, mozda precenjujem znacaj ovog teksta, ima relativno dosta ovakvih i onakvih analiza/pregleda (npr. predlozeni Zizekov tekst) no ucinio mi se kao jedan od prijemcivijih (iako depresivan) s obzirom na geopoliticko-ekonomski flejvor. Da li neko moze da procita? A sto se tice eventualnog prevoda rado bih ga podelio sa nekim.

1 Like

Hej sjajno @Dragan super … izvini na kasnom odgovoru nesto smo sa sajtom čačkali

Sve ok, vec sam poceo :slight_smile:
Koliko sam razumeo nema rokova?

1 Like

Air pollution linked to far higher Covid-19 death rates, study finds

Preuzeo

Gde i kome da saljem prevedeni tekst?

Sasha

1 Like

Šta mislite o ovom tekstu:


Sadržo mnogo zanimljivih informacija i daje neke ideje za razmišljanja o budućnosti, kuda i kako posle COVID-19. Ako mislite da je korisno, ja bih ga prevela.

Promakao nam je ovaj post, možeš ga poslati meni u porukama na forumu ili na [email protected]