Predlog za akciju - uzmi 100 evra i prosledi ih nekom kome stvarno treba

Pozdrav svima. Htela bih da predložim da organizujete neku akciju kojom bi se novac koji ova kriminalna družina na vlasti “deli građanima” preusmeri ljudima kojima je zaista potreban.

Pišem u svoje ime a verujem da ima još ljudi koji slično misle. Zgrožena sam idiotskom idejom da se neselektivno svim građanima koji sagnu glavu i ponizno zatraže, “da po 100 evra iz fonda helicopter money”. Prva reakcija mi je bila da ne želim da učestvujem u tom cirkusu i idiotizmu. Ali ovo je ugao nekog ko nije egzistencijalno ugrožen niti je neko njemu blizak u tako teškoj situaciji. S druge strane sigurno ima mnogo porodica koje jedva preživljavaju, mnogo ugroženih kojima bi ovaj novac bar malo pomogao.

Da li je moguće da vi osmislite neku akciju koja bi pomogla ljudima koji žele i mogu da preusmere taj novac nekome kome je zaista potreban?

Mislim da bi bilo bitno da sve bude transparentno i jasno od samog početka i da se na kraju javno podnese neka vrsta izveštaja, koliko je novca skupljeno i šta je s njim urađeno. Verovatno bi trebalo otvoriti neki namenski račun u banci za tu svrhu. Super bi bilo da se na početku odredi neki konkretan cilj. Npr. želimo da kupimo nameštaj za svratište za decu, to bi koštalo xy dinara… Želimo da izgradimo kuću za ugroženu porodicu, to bi koštalo xz dinara…

Onda bi ljudi imali pozitivan motiv da se jave i praktično samo preusmere taj novac za neku konkretnu stvar koja će nekome pomoći. Ljudi bi uradili nešto dobro i svakako ne bi imali utisak da saginju glavu pred kriminalnom družinom. Što reče jedna moja prijateljica “ako ti ne uzmeš taj novac neko drugi će i to ukrasti i opet nikom ništa”.

Osim toga ovo je lepa prilika za vas da pokažete kako možete pametno, transparentno i dobro da se organizujete i u konkretnoj nadrealnoj situaciji pomognete da pomoć dobiju oni kojima je nesumnjivo potrebna.

Ako je neko na forumu već izneo sličnu ideju, izvinjavam se i priključujem se. Nova sam ovde pa nisam sigurna da li je neko već sve ovo napisao a ja samo nisam uspela da pronađem :slight_smile:

Pozdrav svima,
Aleksandra

Super ideja, i ja sam razmišljala o tome da je predložim na ovom forumu. Neki će dati svih 100EUR, neki će dati deo novca, ali verujem da bi puno ljudi doniralo za neki human, plemenit cilj. Slažem se i da bi sve moralo da bude transparentno, da ne ostavlja nikakvog mesta sumnji.