Kocka kladionice pod hitno da se zatvore

Zelim da pokrenem temu kocke,kockarnica,kasina… Mislim da bi trebalo zabraniti legalnu kocku u Srbiji. Nema kasina nema kladionica i da svi sajtovi koji se bave kockanjem budu zabranjeni. Za Tursku sam siguran da je to uradila i znam da je svako kockanje zabranjeno, cuo sam da su to jos neke zemlje uradile ali nisam siguran. Za Tursku znam 100% i imao sam prilike da se uverim kako to funkcionise… Ukoliko zelimo zdravo drustvo i napredno to je jedino resenje…

3 Likes
1 Like

Za sada je na snazi propis o minimalnoj udaljenosti kladionica od škola, a kako to u praksi izgleda evo jednog primera:

Ma mogu oni sa uredbama da se šegače sa nama. Cak i uredbom da odredjeni procenat od poreza ide u humanistarne svrhe ali jedino zabrana moze da učini nešto. Treba nam peticija koju će potpisati bar 50% gradjana

1 Like

Slažem se da ovaj deo industrije zabave treba još jače regulisati i učiniti manje vidljivim za maloletne, ali ne vidim argumentaciju za potpuno zatvaranje. Jednostavno, neke stvari i pored brojnih mana i velikih negativnih efekata treba ostaviti na slobodnu volju punoletnom pojedincu, dok god ne ugrožava druge (cigarete npr.). Zabranom ćemo ovo samo oterati u crnu ekonomiju.

Trebalo obratiti pažnju koliko ima kockarnica, koliko poslovnog prostora zauzimaju, koliko ljudi žive od toga, to su izgleda ogromni profiti. Ili pranje para. I to sve na račun nesrećnih ljudi i dece koji su zavisnici ili idu ka tome. Koji će da izgube vreme i novac, sutra stanove i budućnost.