Izborologija

Što se tiče Novog Beograda, Inicijativa je loše prošla na Bežaniji i u blokovima ispod Bežanije (61-64). U ostatku Novog Beograda je sasvim pristojan rezultat, ne računajući Ledine i Sajmište gde se u velikoj meri kupuju glasovi.

3 Likes

Ја бих ово тумачио као мањак емпатије, и разумевања свега онога што тишти људе. Рецимо, пијачни продавци и њихови купци. Да ли је неко негде нешто њих питао? На Бањици склонили продају из камиона, а купус, лубенице, цвеће и зимницу је најпогодније продавати баш на тај начин. Од паркинга уз Бањичку пијацу направили неку бетонирану глупост. Ја док сам 2015. продавао, морао сам доћи у 6 да заузмем паркинг, иако врло мало муштерија имам пре 7:30. Сада пијачари морају доћи у 4 ујутру, и спавају у колима. И купцима који купују мало више, па због тога долазе колима су отежали. Да је отворена нека нова пијаца на Вождовцу а ово се растерећује, О.К. Па у Холандији можеш продавати из камиона, а у Србији не можеш… У приградским општинама постоји читав систем проблема који се деценијама не решавају, везаних за безбедност саобраћаја, амбуланте, очајан Ластин превоз, нерегулисање водотокова, који се сваких 10 година изливају, нерешено питање одношења смећа…

2 Likes

Telenor Banka i dalje ne dozvoljava šifru plaćanja 288.
Novina je da sada kad uplatite sa nekom drugom šifrom, oni (Raiffeisen) vam vrate pare!

Naša finansistkinja poručuje da onda stavite šifru 189 - transakcije po nalogu gradjana.
Hvala na podršci :clap:

289 sam i koristio…
(189 je za plaćanje preko uplatnice, a 289 elektronski).

U međuvremenu sam dobio ispravku moje prethodne poruke
Račun je namenski za donacije i obavezne su šifre 288 (elektronske uplate) i 188 (papirne uplate).
Telenor (kao i Poštanska) nemaju tu šifru 288 u online plaćanju pa njihovi korisnici moraju na šalterima da nam uplate… ili da promene banku :bank: