Anketa NDB Decembar 2020 - Kritika

Može li pitanje.Zašto mislite da je NDMBG nepristupačan? I još nešto me zanima.Zašto je komunikacija sa javnošću problem? Kako mislite da bi ta komunikacija migla da se poboljša.

Naravno da može.

Odgovor na prvo pitanje se nalazi na temi, post pre citiranog, pod stavkom 14. I sama tema je dobar odgovor na pitanje. Umesto anketara, recimo pre postavljanja ankete, temu postavlja anketirani. Pa još naglašava da je dobronameran, što ja čitam kao “Izvin’te što postojim ali…”. To bi kod nekog moglo ostaviti utisak kao što sam opisao pod stavkom 14. Dok smo kod teme, našao sam vremena da guknem koju na tu temu i rezultat je 0 poJena od strane anketara. Ne kažem da sam u pravu i da me treba slušati, umem ja da zabrljam epski, kažem da to liči na već pominjanu stavku 14. Ostavlja utisak da ta anketa služi samo da bi neko odglumato kako nešto radi.
Da odmaknemo van teme, al da ostanemo unutar foruma. Ovde 1% za kulturu sam pomenuo da imam priličan komad dokumentacije na temu kraduckanja i zaštite kraduckanja u kulturi, čak i kulturiška ministar plakao u Politici kako sam grozan prema njemu - http://www.politika.rs/sr/clanak/230803/Prodajem-Stubove-kulture-za-jedan-dinar#! Niko se nije zainteresovao, a stanje na terenu gore sad nego tad.
A ovde npr Legalizacija i bespravna gradnja nabacih da sam imao dosta posla i sa pravosuđem i onim glupanima što mnogo vole da se zovu urbanistička mafija i… NDMBG se ne da isprovocirati, meni nekako ne pada na pamet da dolazim nepozvan i po n-ti put gledam kako neko drema dok pričam i jedva čeka da odem.
Eto, da nemam trenutno neku ličnu dramu, mogao bi da čučne čitav esej na temu nepristupačnosti, a valjda i ovo dovoljno.

Na drugo pitanje, nisam dobra aTresa za taj odgovor, to može samo neko iznutra da razbije tu šifru.

Treće je prilično uslovljeno drugim, važi manjeviše kao i za sve ostalo, lociranje problema je pola puta do rešenja. Očigledno da tamo ima ljudi koji potežu iz sve snage, a dal ima onih koji rado glume sidro, nešto škripi u podeli posla, treći neki đavo… ne mogu ja to da znam.

Živ bio sinko :beers: