Prevare kupaca stanova, potreba za postojanjem nezavisnog kontrolnog tela

Везано за преваре купаца станова, у које спада и прича о Војводе Влаховића, требало би отворити посебну тему.

Конкретно у Војводе Влаховића, према говоркању људи, то су мафијашки станови. Током (чини ми се) 2012 људима су продавани станови за по 450 евра квадрат, споља комплетно сређени, али изнутра без струје, воде, малтера, ичега! У зони између Кумодража 2 и Великог мокрог луга је плански изостала градња насеља због нестабилног тла (према тврдњима из Завода за урбанизам). Питање је шта је и како је у Војводе Влаховића.

Посебна прича је везана за “Станком градњу”, “Грмеч продукт”, “Делта легал” на Чукарици. Фирме су више пута препродавале градилишта једни другима, скривали податке, па су исти станови препродавани неколико пута! Ја сам у току 2007. радио на једном од тих градилишта код Филмског града, и још тада долази жена до нас на градилишту и каже: “Овде где ви тек излазите (са градњом) из рупе, ми смо требали да се уселимо још пре 2 године”. Почетком 2017. тај блок зграда још није био завршен. Да не говоримо о квалитету градње. У пројекту пише набијен бетон (са вибратором за бетон), а мајстори чукају чекићем да се слегне бетон. Како је лоше ошаловано, пукне оплата, а када је поправљена оплата и враћамо бетон, мајстори вичу “не лупај по оплати”. Сутра скинемо оплату, на неким деловима гола арматура. Шеф градилишта, особа која је чувала овце на Романији, брат инвеститора.

1 Like