Kućni savet - upravljanje zgradom ili stanarima?

Čekajući tribinu… @axa, @Buba

http://mojupravnik.rs/profesionalni-upravnik-zgrade-prinudni-upravnik/

1 Like

2 Likes

Bilo je i ovo danas:
http://mc.rs/kako-obezbediti-kvalitetno-profesionalno-upravljanje-zgradama.4.html?eventId=10642

O čemu se radi @axa, @Buba?

Pa ovi su angažovali lepog Boru da im radi PR…

Ovo je ekipa iz Novog Sada koja ima firme za održavanje zgrada.Sećate se pričala sam vam da prva grupa prof.upravnika nisu nikakvi SNS botovi već vlasnici firmi.Elem,gospoda su se lepo dosetila da održavanju zgrada samo dodaju i upravljanje i prošire delatnost i zarade još malo parica.Ovo sve u Novom Sadu funkcioniše već par godina,čak su uspeli da svoje usluge naplaćuju preko Informatike što u Beogradu Info stan ne dozvoljava jer se zadire u reon njegovog visočanstva JP Gradsko stambeno.
Pokušala sam još na predavanjima da ukažem da to nije dobro da ti ista firma održava zgradu i upravlja njome ali bezuspešno.Ministarstvo reklo može.
Šta je još loše.Oni će nabaviti skupe softvere pomoću kojih će upravljati zgradom(bila na prezentaciji jednog) jer Zakon predvidja obavezu da samo dva puta godišnje mora da se održi Skupština stanara.tako da ove firme neće morati da zapšljavaju veliki broj upravnika.

1 Like

Novi Sad je ispred nas…

1 Like

Pa ja sam verovatno ucesnik samo jos da me obaveste ha ha posto su me pitali da ucestvujem na tribini.Mozda su nasli nekog drugog

1 Like

1 Like

Na žalost je tako,što je suludo.Opština vam dodeljuje prunudnog upravnika kojeg NE MOŽETE da birate sami sa istog spiska profesionalnih upravnika koje MOŽETE da birate sami.Pa neka mi neko objasni logiku,ja ne umem :frowning:

1 Like

B92: Rok 2 meseca, spremite 300 RSD, a možda i 1.000 http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=11&dd=01&nav_id=1320594

@Buba i ja smo dogovarali za sledeću nedelju konačno jedan javni događaj na ovu temu pa imamo par pitanja za celu grupu. Naime, ideja nam je da razgovaramo o tome šta donosi novi Zakon o stanovanju i održavanju zgrada (a u BGu je rok za konstituisanje stambenih zajednica 12.12.) ali i da (u drugm delu) pokušamo da nastavimo razgovor koji smo imali ovde a koji se tiče toga na koji način rešiti/olakšati troškove održavanja zgrade. Pitanja su:

  1. Da li bi se @Zdravko i @SaobrKamera priključili sa intervencijama koje su imali i ovde (5min, ne treba sistematizovati izlaganje, samo nam je stalo da svi argumenti budu izneti) i kada bi sledeće nedelje odgovaralo?

  2. Imamo problem sa pronalaskom prostora. Izbegli bi standardne prostore za tribine jer nam je više stalo da dođemo do nekih ljudi koje zapravo zanima upravljanje i održavanje zgrada nego da popunimo salu. Pokazalo se da se MZ dosta teško dobijaju. Verovatno bi na NBG bilo nešto lakše. Od opštinskih sala bi isto trebalo da se može lako dobiti NBG i Stari grad. Naravno, ne mora ni da bude javni prostor al treba da omogućava dijalog. Treba imati u vidu da ciljamo ljude koji žive u zgradama pa krajevi sa individualnim kućama nisu u igri. Jel ima neko neki predlog?

3 Likes
  1. Nemam ništa protiv razgovora o idejama i intervencijama ali molim da se uzme u obzir da mi je nemoguće da se radnim danima pojavim bilo gde pre 18h,

  2. Svaka opština ima KC ili neki dom kulture. Možda su ove sale dostupnije.

3 Likes

Ni ja nemam ništa protiv razgovora o tome.
Što se tiče vremena, načelno ga nemam uopšte, u BGu sam ali stalno u akciji zvanoj kuća-posao-kuća-dečiji treninzi, ali ako ima neki konretan datum i mesto javite pa da probam da se organizujem.
U principu glasam za NBG, što iz lokalpatriotskih razloga, što iz toga što će ova problematika ključno pogoditi ljude iz višespratnica koji na NBG ima najviše. Saglasan i sa drugim opštinama gde može da se dobije sala za diskusiju.
Voditi računa da upadamo u slavski period, što može da umanji odziv.
Iz iskustva sa tribinom o Savskom nasipu, za NBG treba bar 2-3 dana ranije odraditi najavu kroz plakate.

2 Likes

Ušli smo u dogovore sa Opštinom Stari grad za prostor a to ne može brzo :slight_smile: U svakom slučaju, upišite kao termin razgovora: SREDA, 29.11. od 18h

Dogovaramo se oko detalja ovde.

4 Likes

66 posts were split to a new topic: Kućni savet - Iskustva i dileme stanara

6 posts were split to a new topic: Kućni savet - Gradsko stambeno preduzeće

Da li stoji tribina za sredu 18h, opština Stari grad?

1 Like

Stoji, stoji, upravo sam se vratio sa pregovora u opštini. Sad ćemo da sastavimo najavu i rokamo.

4 Likes

Evo najave, da ne kažem event-a:

Vidimo se u sredu u 18 časova u velikoj sali opštine Stari grad, Makedonska 42!

5 Likes

Ostalo @Buba ono oko održavanja javnih površina oko zgrade.

Moja zgrada je deo čak 4 katastarske parcele:

Nemoguće je ovako postaviti stvari, na to se odnosi primedba o nedefinisanoj površini koju treba stanari, po odluci o komunalnom redu, da održavaju.

Dodatno: da li se razmišlja o udruženju profesionalnih upravnika?

1 Like