Kućni savet - Gradsko stambeno preduzeće

ne lezi vraže, od juče su nam majstori u zgradi, kreče, firma se zove balkan. prvo cu od grad stambenog koje ih je angazovalo traziti po zakonu o dostupnosti informacija od javnog znacaja, koliko radovi kostaju, kad smo zatrazili od grad stambenih ove radove (da znam tacno koliko je proslo), finansijski izvestaj za 2016 )verovatno nisu zavrsili za 2017), cifru koju nam stambeno skida svakog meseca akonto sto smo kod njih, trenutno stanje na racunu… a onda cemo traziti prvo povracaj sredstava pa raskid

3 Likes

Elem, napomenuh već da je sinoć u Rakovici organizovana tribina na temu upravnika , a prisustvovao je i predstavnik GS.
Ko god mu se obratio imao je samo nagrđujuće reči za GS kako nisu izvršili ovo, ono…
Na moju problematiku oko krova odgovorio je da se “greške dešavaju” te da vam umesto čišćenja oluka donesu meru rekonstrukcije celog krova. Mislim…šta reći.

Takođe je pomenuo da je GS pripremilo nove ugovore i pozvao nas sve da dođemo na određeno mesto kako bi ih potpisali i overili novim pečatom.

1 Like

Molim vas pogledajte te ugovore.Šta vam nude i po kojoj ceni i da li je tekuće održavanje po stanu kao što kaže Zakon.Javite ako možete

Da li je iko ikada dobio taj finansijski izvestaj od GSP?

Samo da kazem da su meni izasli u susret preko njihove FB stranice i brzo dali odgovor, doduse na neko sasvim drugo pitanje. FB uredjuje njihov PR, mozda zato.

Prošle godine sam tražila i dobila od Gs finansijski izveštaj za poslednjih 5 godina.
Sve je lepo,po mesecima izlistano. Piše koliko oni uzimaju mesečno bez da imaju ikakvu intervenciju i ukoliko ste imali intervencije koliko je to koštalo.
@Buba , mislim da nećemo potpisati ponovo ugovor sa njima ali ću svakako svratiti da uzmem i pogledam te ugovore.

2 Likes

Oni naplaćuju fiksni iznos po ugovornoj obavezi.yus uslugu hitnih intervencija.U mojoj zgradi je to oko 6000 mesecno.I ne moraju uopste da se pojave u zgradi taj mesec a skinu sa racuna taj novac.Svaku intervenciju dodatno naplacuju po njima znanom cenovniku.Gledajte pre nego sto raskinete ugovor da za novac koji je kod njih trazite da nesto urade.

2 Likes

Kakva je to mafijaaaaaaaa! Pa valjda te pare sto su nam uzieli treba da leze negde i da se iskoriste kad vreme dodje. Cime oni to pravdaju u svojim knjigama? Ima li u ovoj drzavi revizora da pogledaju njihove knjige?

1 Like

A ko da im pogleda knjige? Isti oni koji preko Javnih preduzeca finansiraju izbore ili rade fasade po centru ne objasnjavajuci odakle pare za to.A sad ce pred gradske izbore da se razlete da “dele” sve i svasta za zgrade.E to su te nase pare koje ne mozemo da koristimo kako mi hocemo.

1 Like

Da li je ovako bilo i pre ovih sada? Da li je ovako bilo i 70-tih, 80-tih, 90-tih…jel ima neko da zna historiju GSP?

Pa nije se to mnogo promenilo.Ustvari jeste.Ranije je GS imalo svoje radnike stalno zaposlene.Cistacice,lift majstore,elektricare… i onda je neko pametan odlucio da sve radnike otpust i angazuje ih preko nekakvih agencija.Pa GS ima svoje podizvodjace koji onda imaju svoje i tako do beskonacnosti.Dakle GS je pretvoreno u firmu koja je najobicniji posrednik.I tu se svi ugradjuju.Kako ko dodje na vlast on postavlja svoje firme za podizvodjace.A radnici u tim firmama uglavnom rade na ugovor o PP poslovima.

2 Likes

Nama upravnik (stanar zgrade) predlozio da placamo investicioni fond skoro 1000rsd po kvadratu godisnje i to pod izgovorom “tako propisuje zakon” :slight_smile: Ljudi pali na dupe… i onda na sastanku posto su ga svi odbili predlozio da eto raspravljamo koja je cifra nama prihvatljiva jer moramo to da izdvojima…kao on ce nama izaci u susret… :slight_smile: Kada sam na kraju sastanka rekla za ovu formulu, njegov sin (takodje vlasnik stana) skocio “To je premalo, to nije resenje” :smiley: Gradsko stambeno je mala maca za nase prohteve kada se popnemo na vlast :slight_smile:

3 Likes

Izvinjavam se bila sam u gužvi i promakla mi je tema.Investiciono održavanje se plaća mesečno po kvadratu.Grad Beograd još nije doneo cenovnik i neće ga doneti dok ne prodju izbori.Malo je modifikovan u odnosu na predlog ministarstva.Iz koje ste opštine da vidim koliko je predvidjeno?

Sad procitah ovah horor. Covek ne moze ni da predpostavi sta sve moze da mu se desi. Kad malo bolje razmislim, ja ne znam gde stoje vodomeri u nasoj zgradi, npr. :fearful:
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:710010-Placali-racune-za-tudje-lokale

A pogledajte ko je vlasnik prostora.Grad.Bas lepo.A njima treba da se obratimo za pomoć kada nam je potrebna.Kadija te tuži kadija ti sudi.

1 Like

D’oproste svi na listi, al @Buba u skupstinu uci mora. :tulip:

2 Likes

Pogledajte ovu sramotu.
Njihov odgovor na zahtev naše zgrade da se očisti oluk i izvrše eventualno potrebne manje prepravke krova.

P.S. Nadogradnja urađena pre 15 god, sa svim potrebnim dozvlama (građevinska, upotrebna i sl ), stanovi koji su tada izgrađeni uknjiženi i redovno plaćaju Infostan.
Sad pišem odgovor na dopis pa prosto ne znam šta pametno da im kažem. Ostavili su me bez teksta.

2 Likes

Naravno da ne odobravam ovakav odgovor.Ali s druge strane pokušaću da objasnim na primeru naše zgrade.Moja zgrada je nadzidana i dozvoljeno je sprat i potkrovlje.Posle nekog vremena nekoliko komšija je,svako po svom nahodjenju,pidigao još po jedan sprat.Ali ne svi.Većina je to loše uradila i sada sa njihovog dela curi voda na komšijin stan koji nije podigao sprat.Ili ,isti taj krov koji su radili kako su hteli,posle izvesnog vremena prokišnjava jer su štedeli na materijalu.I sada komšije koje su proširile svoje stanove očekuju da se parama svih nas sanira krov.I eto rat u zgradi.Dakle nije sve crno belo.Ne znam da li je to vaš slučaj ali kod mene je tako.

Nije takav slučaj kod nas, nadzidan je samo jedan sprat tj 2 stana i to je to.
Sa druge strane,ljudi koji tu žive 15 god plaćaju Gs, koliko god da je krov dobar ili loš posle 15 god će mu verovatno biti potrebne neke intervencije.
Međutim, apsurd ovde je što smo mi podneli zahtev za čišćenje oluka (i neke manje intervencije ako su potrebne jer na par mesta prokišnjava) a oni bez pregleda krova doneli zaključak da moramo da saniramo ceo krov.

2 Likes

@Buba, bila danas u Gs, kažu da ipak, još uvek,nisu spremni novi ugovori. Javiće se kad budu.
A što se krovova tiče, rečeno mi je da je nova politika da se krovovi ne rade parcijalno već se radi sanacija celog krova.

2 Likes

Sanacija čega? Izolacije?