Kućni red u Beogradu

Svaka gradska opstina ce u najskorije vreme morati da propise novi kucni red u zgradama,obzirom da je ovaj poprilicno zastareo jer je vreme odmora od 13-17 neprihvatljivo za novo radno vreme vecine stanovnika.Pojedini gradovi su stavili kao vreme popodnevnog odmora (Kikinda cini mi se) od 16-18h.Onou vezi cega bih ja zelela da cujem vase misljenje je da li da probamo da vratimo nedelju kao neradni dan i predlozimo da kucni red traje od subote u 16h do ponedeljka ujutru, cime bi fakticki cela nedelja bila posvecena odmoru stanara a ne radovima u stanu od ranog jutra.

8 Likes

@Buba, ovo je trenutni koji je na snazi?

Jeste ali je novim Zakonom o stanovanju predvidjeno da lokalne samuprave u celoj Srbiji donesu novi kucni red koji ne mora biti isti u svakom gradu

2 Likes

sto se tice radova u stanu tu jasno treba definisati zakon.ako je uredjenje stana higijensko krecenje i farbanje samo prijava radova kucnom savetu.ako je izvodjenje grubih radova,rusenje,zidanje, zamena instalacija,potrebno je pribaviti dozvolu tj saglasnost od opstine i definisati obim radova a takodje ograniciti radove na rok od 30 dana,sa vikendima zajedno.u protivnom projekat ,licencirani inzenjer, arhitekta i firma koja izvodi radove jer to moze da se otegne u nedolged pa od stambenog objekta naprave gradiliste sto je ne prihvatljivo.i ne izdrzivo.

2 Likes

Sjajan predlog @Buba, meni se čini da je ovo pitanje koje se direktno tiče velikog broja ljudi, posebno u letnjim mesecima, kada se, posebno u zgradama, brojne adaptacije stanova razvuku u jedan kontinurani zvuk bušilice za koji više ne znam kada počinje a kada prestaje. Što se tiče tvog pitanja, nedelja ne može da bude dan za izvođenje radova koji ometaju mir drugih stanara, i to bi trebalo da odgovara i izvođačima radova. A uglavljivanje jednog dana u kom mogu da se završavaju stvari koje ne prave buku je potpuno izvodljivo, i samo je pitanje planiranja adaptacija. U svakom slučaju, ima tu još mnogo stvari i nadam se da ćemo moći nekom uporednom analizom i kroz razgovor sa ljudima da dođemo do kvalitetnih predloga.

4 Likes