Hosteli u stambenim zgradama

Od novog vlasnika poslovnog prostora u nasoj zgradi (preko 100 stanara) na medjuspratu (vise od 800m2) smo culi da planira otvaranje hostela. Nesreca je sto imaju poseban ulaz direktno sa ulice i zbog toga im saglasnost skupstine stanara uopste ne treba.
Dal i je ovo moguce? Kako spreciti otvaranje hostela?

1 Like

Moze li slika zgrade da vidim kako to izgleda pa da probamo da iscackamo nesto kako to idePozovite BEOKOM servis pa ce vas oni uputiti na nekog da vam da odgovor da li moze bez odluke Skupstine stanara.Obzirom da je novi Zakon o stanovanju stupio na snagu ja nisam sigurna da moze bez odluke vecine.Nemojte prihvatati njegovu odluku bez borbe i pokusaja da saznate sta sve mora da ispunjava pa da hostel bude u zgradi.

2 Likes
1 Like

Procitala sam ceo Sluzbeni Glasnik na temu hostela ali se nigde ne pominje poseban ulaz kao nas slucaj. :frowning:
S’obzirom da su radove zapoceli u julu 2017 mi smo odmah zvali gradsku inspekciju i radovi su obustavljeni, ALI su ostavili rupe umesto prozora i sad se brinemo za cevi i instalacije u zgradi da se ne zalede na ovoj hladnoci.
Na moje pitanje gradskoj inspekciji sta da radimo sa ovom novonastalom situacijom, oni su mi cinicno odgovorili da je onda najbolje da se radovi nastave.
Nema ovde covek kome da se zali. :frowning:
Probacu BEOKOM da kontaktiram.
Ulaz je ali bukvalno sa ulice, direktno ide na medjusprat gde su im prostorije, znaci nema veze sa nasim ulazom u stambenu zgradu ali je prostor ipak deo zgrade, koristi iste instalacije itd…

1 Like

Sve sto je van stana je zajednicki prostor

1 Like

Одлука о одређивању ближих техничких и других услова за угоститељске објекте који се не категоризују, а који се налазе у стамбеним .pdf (1.6 MB)

Sluzbeni List o hostelima, str 35.

1 Like