GSP naš nasušni

Јована БГ

Стварно губи сваки смисао овај ваш религијски однос према одређеним познатим личностима у причи о метро-у.

Ево, када ви мене питате где је трамвај у Паризу, а да вас питам где је трамвај у Прагу, Бечу, Будимпешти, Софији, Лиону, Варшави, Харкову, Хелсинкију, Ослу? У центру, и испреплетан са метро линијама. Париз, Лондон, Њујорк, Мадрид у самом центру имају толику густину критично оптерећених токове да их само метро може решити, али не и градови са једва пар милиона становника, са изузетком Барселоне. Барселона је специфична по својој изузетно високој густини градње, што са Београдом нема везе.

Уосталом, сада имамо екипу која не слуша ни Вукана, ни Брану, нити неког трећег који иза себе има бар неки већи пројекат, него лупају по свом. Граде метро тамо где нико ни паметан ни глуп није претпоставио.

Dosta veliki horori po javnom prevozu:

Da ne kopiram sve videe, preporučujem da pogledate par postova počev od ovog koji sam linkovao.

Mediji su preneli da je kontrolor napadnut, prebijen, da su mu polomljeni prsti ali po svemu sudeći prste je sam polomio mlateći putnika.

Snimci su uznemirujući.

2 Likes

Za saobracajnu signalizaciju jedino…

Da li je poznata licnost ili ne nije bitno ali on covek propagira nesto sto ovaj grad vec 40.god.sistematski unistava sto se tiče saobraćaja i urbanizma u gradu…
Karlo iz ovoga sto ste napisali da bg jedva ima stanovnika za metro,hocete da kazete da nama ne treba metro?
Projekat metroa iz 80-tih godina na karti ima i metro i tramvaj i brzu zeleznicu i bg voz i sve je povezano i planirano…to niko posle njih nije uradio…niti je stigao do tog nivoa projekta!